Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Szobalányok 5*-os szállodában...

Szobalányok 5*-os szállodában kb. mennyi borravalóra számíthatnak naponta?

Figyelt kérdés
200-1500 euro között mozognak a szoba és lakosztályárak. Csak nem egy 500-as...?

2014. aug. 9. 18:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Tapasztalatból mondom hogy 5 csillagos helyeken a legsmucigabbak a vendégek. Napi 15 €-nál többre ne számíts. Nekem volt olyan hogy a 2000 €/éjszaka után 25 centet (!) hagytak és ugye azt felezni kellett, mert nálunk 2 ember takarított egy szobát.
2014. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi, még érdekelne azért pár vélemény/tapasztalat.
2014. aug. 9. 19:11
 3/14 anonim ***** válasza:
24%

A szobalány nem olyan, mint egy borbély. Az a munkáján kívül csinál valami személyeset, pl. kérésre rövidebbre vágja a hajat hátul, vagy hosszabb pajeszt csinál, stb. Ezért szokott kapni borravalót.

Viszont egy szobalány csak a munkáját végzi, amiért fizetést kap. A vendéggel legtöbbször nem is találkozik. Akkor meg miért kellene adni neki ?

2014. aug. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Meg az USA-ban is ritka hogy valaki hagyjon egy par dollart az asztalon a takaritonak pedig ott a borravalo sokkal gyakoribb.
2014. aug. 10. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
szobalány nem kap jattot
2014. aug. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
én a kérdést sem értem. Voltam már pár szállodába, de eszembe sem jutott, hogy a takarításért külön adjak borravalót. Különben hol várnák,hogy hagyja az ember? Ezek szerint a wellness-be is kellene adni, mert felfűtik a szaunát (én azt gondoltam a szálloda árában benne van a takarítás).
2014. aug. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ha te dolgoznál ott lehet neked is jól esne a csekély fizetés mellé pár forint. Azoknak a válaszát várom akik benne dolgoznak és nem azokét akik vendégek voltak...
2014. aug. 14. 14:59
 8/14 anonim válasza:
73%

"Ha te dolgoznál ott lehet neked is jól esne a csekély fizetés mellé pár forint."


Ezt Mo-n az emberek 90%-a elmondhatja magáról, bárhol is dolgozik. Soha nem adtam nekik borravalót, és nem is fogok. Igaz, 5*-os pénznyelő helyekre sem járok.

2014. aug. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szóljon hozzá valaki olyan is akinek már van tapasztalata. Borravalót igenis kapnak a szobalányok. Ezt általában akkor kapják a vendégtől mikor elutaznak. Vagy a szobában hagyják vagy a recepción adják oda. Az más kérdés hogy a recepciósok hogyan osztják szét. Nekünk 4 csillagunk van ,és havi 200-250 körül van. De volt már 350 is.
2014. aug. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Én szobalány voltam 4 csillagos szállodi étterembe raktak mindig szóval sose kaptamborravalót.
2014. aug. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!