Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Szerintetek az emberek,...

Szerintetek az emberek, amikor nyaralót/apartmant bérelnek (pl. Balatonnál), akkor mi az, amitől azt érzik, hogy szuper szállást foglaltak?

Figyelt kérdés

Sokszor azt látom, hogy nagyon sok szállást a tulajdonos régi, leharcolt bútorokkal zsúfol teli, semmi modernség nincs.

Kíváncsi vagyok, hogy Önöknek/nektek mi okozná a "wow" élményt, mikor érezné(tek) azt, hogy "ez igen, ide máskor is eljönnék"?



2016. júl. 20. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincsenek nagy igényeim a szállással kapcsolatban, amikor nyaralok, oda úgyis csak aludni esek be. Ne legyen koszos, csótányjárta, lepukkant, ennyi fontos, na meg az ágy legyen kényelmes, de amúgy nem érdekel, hogy modernek-e a bútorok, van-e wifi, stb.


A 'wow' élményt inkább az szokta adni, ha nagyon jó helyen van a szállás és az még extra, ha jó a kilátás (ha szép helyre néző terasz is van, ahová ki lehet ülni, még jobb), ill. korrekt és segítőkész a személyzet.

2016. júl. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig az a wow amikor valami az árkategóriájához/elvárásokhoz képest többet nyújt. De miért kérne valaki kevesebbet ha többet is kérhet? Vagy miért tenne fel előnytelenebb képeket a szálláskereső oldalakra (gyakoribb hogy párévesek a képek, a hely meg lelakott)?

Nem sokszor volt egyébként ilyenben részem.

Az egyik egy vadi új ház volt, ami teljesen megfelelt a képeknek, de jóval nagyobb volt mint amire számítottunk. A képeknek teljesen megfelelt, működött a wifi.

Volt egy, amit a férjem foglalt, én képen se láttam. Emiatt lehetett talán wow, mert nem voltak elvárásaim. Gyönyörűen fel volt újítva.

Egyszer úgy mentünk Balatonra, hogy nem tudtuk hogy panorámás a szoba. Hozzá még nagyon tágas is volt.

Amúgy jó ár/érték arányú helyekre megyünk vissza. A régebbi bútor se feltétlen zavaró ha amúgy elfogadható a szállás (tiszta, minden működik) és olcsó. A rossz ágy persze kizáró ok nálunk is.

2016. júl. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2016. júl. 20. 22:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Amire senki nem gondol pedig milyen fontos: rendesen besötétíthető ablakok. Már rutinból szerzünk be fekete kartonpapírt az ablakokra amiken egy öreg, itt-ott törött redőny vagy egy függöny ami alól a fél ablak kilóg próbál valami sötétítést előadni. Kész vicc.


És igen, tisztaság nagyon fontos, főleg amikor kisgyerekek jönnek. Hűtő, fürdőszoba is!

2016. júl. 21. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is akkor van wow érzése az embernek, amikor várton felülit kap..

Legfontosabbak számomra: jó elhelyezkedés (pl. Balaton esetén vízpart), jó megközelíthetőség, parkoló, szép kilátás, kényelem, tágas szoba, terasz, légkondi, stb. Mindig jól jön 1-2 extra szolgáltatás is: pl az árban masszázs, v strandbelépő, v valamilyen kupon.

A szálláskiadó személye is fontos persze..

2016. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

> Szerintem is akkor van wow érzése az embernek, amikor várton felülit kap.. Legfontosabbak számomra: jó elhelyezkedés (pl. Balaton esetén vízpart), jó megközelíthetőség, parkoló, szép kilátás, kényelem, tágas szoba, terasz, légkondi


Hát ezekből hogy lesz várton felüli? Nyilván ezekről tudsz amikor foglalod a szállást vagy Te úgy foglalsz szállást hogy nem tudod van légkondi vagy sem, közel van a vízhez vagy húsz perc sétára és fogalmad sincs hogy tudsz-e parkolni??

2016. júl. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Például úgy lesz várton felüli valami, hogy sokkal jobb, mint amire számítani lehet.

Pl. parkoló esetén: zárt parkoló, fedett, mélygarázs, stb

Elhelyezkedés esetében pl. szebb környezet, mint amire számít az ember. Mondok egy példát: Salgó Hotel (Salgótarján-Eresztvény)

Légkondi esetén, pl akkor várton felüli ha nem jelezték, hogy van, vagy pedig nem kell rá extra felárat fizetni.

A szállásadó hozzáállása is lehet várton felüli, ha nagyon kedves és elmond pl. olyan programlehetőséget is , amiről nem tudunk, pl. azért mert nem volt benne a hirdetésben.

És úgy egyáltalán az összhatás is lehet jobb, mint ami a képekből látszik, ezt pl. Egyiptomban tapasztaltam egyszer, hogy élőben sokkal jobban tetszett minden, a képek nem adták olyan jól vissza a valóságot.


Más szempontból elég sok olyan tényező van , ami szubjektív és ami az egyik szállásadó szerint kiválónak számít, a másik szerint nem az.

Hoteleknél a csillagok száma eléggé jól behatárolja a színvonalat, azonban apartmanoknál, vendégházaknál lehetnek óriási különbségek.

Remélem, tudtam segíteni és visszatérnek hozzád gyakran a vendégek, mert gondolom, szálláskiadással foglalkozol, ha ennyire mélyrehatóan tudni akartad a véleményemet, utolsó!

2016. júl. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kései Sirató ***** válasza:
51%

Az a szuper szállás, ami képes azt nyújtani, ami az embernek nagyon fontos.

Nálunk a család 3 tagú, nekem fontos, hogy legyen focipálya, a feleségemnek fontos, hogy legyen szauna, a gyerekemnek fontos, hogy legyen játszótér. Mi csak olyan szállásra megyünk, ahol ezt a 3 dolgot megkapjuk. Ha csak 1 is hiányzik, akkor mi a családdal nem tartjuk elég jónak a helyet.


Mivel tanár vagyok és sok osztálykirándulást is szervezek, ott egészen más szempontok szerint választok szálláshelyet. Ott fontos, hogy lehetőleg minél biztonságosabb legyen (pl. legyen bekerített az udvar) és megközelíthető legyen vonattal.


Mindenkinél más a szempont.

A várton felüli színvonal nyilván mindenre vonatkozhat, egy játszótér is lehet gagyi, ócska és lehet szép, modern, érdekes.


Aki sokat utazik, tudja, hogy miről beszélek.

2016. júl. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!