Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 5 nap apasági pótszabadság...

5 nap apasági pótszabadság igényléséhez kell az újszülött taj száma is?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy nyilatkozni kell az apának írásban a gyermek születéséről, és erről találtam egy ilyen nyomtatványt.

[link]

Tudom van egy másik a magyar államkincstár oldalán, azt meg a munkáltató tölti ki. De nekem csak a születési anyakönyvi kivonat kell, semmi más nem.



2020. aug. 3. 09:15
 1/3 A kérdező kommentje:

De az újszülöttnek nincs taj száma azonnal, és én rögtön már igénybe is veszem. Olvastam valamit az interneten, hogy amíg nincs taj száma az informatikai rendszerben használható az édesanyja taj száma és az elejére egy 8-ast kell írni. Annyival kell módosítani Édesanya taj számát.

Most akkor ezt kell majd a nyomtatványra? Máshol is találtam ilyet, és nem akarok a munkáltató előtt hülyének tünni

2020. aug. 3. 09:21
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kötelező hozzá a gyerek TAJ száma. Én csak a születési anyakönyvit szoktam kérni. A kérelemnek nincs kőbe vésett sztenderdje, olyat írtok amilyet gondoltok.
2020. aug. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Születési anyakönyvi kivonatot szoktunk kérni hozzá, mást nem. Nem lihegjük túl a dolgot. :)
2020. aug. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!