Áfa visszaigenylés?

Figyelt kérdés
Ha van egy vállalkozásom és számlára vásárlok dolgokat, akkor azt még abban az évben vissza utalják marmint az áfat.

2021. febr. 18. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
miért fizetendő áfád nincs? mit csinál akkor a vállalkozásod?
2021. febr. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
@1 Én például ÁFA-mentes, exportnak minősülő tanácsadást végzek, viszont a bevételem mennyisége miatr áfakörözöm, így néha ezt-azt vissza tudok igényelni (telefon, laptop és tsai).
2021. febr. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2 - áfamentesként nem számít bele a keretbe a külföldi szolgáltatásnyújtás, szóval csak ezért felesleges áfakörözni. Bár ha csak ilyen bevételed van, akkor több dolog miatt is megérheti.


Kérdező: ez rengeteg dologtól függ. De leginkább attól, hogy milyen gyakoriságú az áfabevallásod (havi, negyedéves, éves). Mindegyikre más értékhatár vonatkozik. Min 30 nap a kiutalás, de ha egybekötik ellenőrzéssel, akkor 75-90 napig is húzhatják.

2021. febr. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én csak beviszem a számlát a könyvelőnek arról amit veszek alapanyagokat stb. Úgy gondoltam hogy mondjuk veszek marciusban 100 zsák cementet akkor annak az afajat meg azévben vissza utalják?
2021. febr. 19. 01:28
 5/9 anonim ***** válasza:
pont ezért írtam az első választ.... 2 válaszoló kicsit sokat néztél ki a kérdezőből...
2021. febr. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben megertettem az első es a második választ is csak nem volt kedvem részletezni. De van fizetendő áfam is de előfordul hogy többet tudok visszaigényelni,mint ami a fizetendő.
2021. febr. 19. 01:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Milyen áfás vagy?
2021. febr. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
27%-os
2021. febr. 19. 13:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, mint az egész ország, mivel az az alap áfakulcs... kedvezményként nyilván vannak 18, 5, meg mentes dolgok. De itt igazából a bevallás gyakoriságára gondoltam.
2021. febr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!