Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Utólag is támogat az állam?

Utólag is támogat az állam?

Figyelt kérdés

Pályakezdő, 25 év alatti, munkanélküli és állsát kereső személy vagyok éppen. befejeztem a sulit, megkaptam a végzettségemet is. nyaramat még pihentem. elkezdtem egy képzést szeptembertől, de ott hagytam végül. Elkezdtem keresni állást. November 11.én regisztráltattam magamat a munkanélüli pályakezdőket kisegítő projekre. Be vagyok regisztráltatva. A tb-m nem lett elintézve és már fél év eltelt, hogy állást keresek. A Tb nekem államilag támogatva van, csak az ügy nem lett intézve/papírozva. Postán kaptam csekkeket is a NAV-tól. Ha intézem utólag a tb igénylését vagy mi akkor ugyanúgy meg van a támogatásom utólag és nem nekem kell fizetni magánszemélyként!? ugye? Hogy működik ez, ilyen esetben?

2020 novembertől regisztráltattam magamat a munkaügyi központban.

pontosan 6hónap.



2021. ápr. 17. 18:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Szar ügy, mikor az embernek 25 évesen szakad a nyakába az élet. :-)

(persze előtte még nyaraltunk egyet, szarunk bele alapon)

2021. ápr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hehe szarik a fejedre az állam. Magyarul kissé rábasztál :)
2021. ápr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az a dolog, hogy regisztrált álláskereső valaki, nem mentesíti a járulék fizetése alól. Akkor nem kell fizetni a járulékot, ha a munkaügyi központtól ellátást is folyósítanak az illető részére. Arra az időszakra, amikor ellátást kap, nem kell fizetnie a járulékot.


A "csak" regisztált álláskereső ez alól nem mentesül, ha egyébként ellátást nem folyósítanak részére.


Utólag semmit nem tudsz a fentiek okán intézni ezzel kapcsolatban, mivel értelme nincs.


Az előírt járulék-fizetési kötelezettségre kérheted a NAV-tól, hogy méltányosságból engedjék el, mert munkát nem találsz, megfizetni pedig nincs miből.


Azon kívül van még olyan lehetőséged, hogy a kormányhivatalnál kérvényezed, hogy állapítsák meg a rászorultságodat. Ha ezt megállapítják, akkor annak hatályától nem kell fizetned maximum 1 évig a szóban forgó járulékot. Tehát ez nem visszamenőleges hatályú! A kormányhivatal értesíti erről a NEAK-kot, aki a járulék-fizetési kötelezettség további előírását leállítja. Erről a NAV-tól kapsz majd egy értesítést.


De az addig felhalmozott járulékot vagy megfizeted, vagy ahogy fentebb már említettem kérvényezed az adóhatóságtól, hogy méltányosságból engedjék el.

2021. ápr. 18. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mennyi az esélye annak, hogy elengedi?
2021. ápr. 18. 08:29
 5/13 A kérdező kommentje:

Munkaugyi központban kell intézni ennek a tbnek az elengedeset/mérséklését vagy részletfizetés ugye? Október 31ig volt érvényes a diákom, így decembertől kellett volna a tb befizetés!!? Így dec, jan, feb, Marc hónapra kell a 8000ft/ho összeg. Ez 32000ft "csak". Mérséklés esetén mennyi összeget adnak?

Tehát elintezem azt hogy további hónapokban biztosított legyek, tehát nem kell magánszemélyként kifezetnem az adót. Visszamenőleg pedig kervenyezem ugye ennek elengedeset (32000ft) munkanélkülisegemre, 25 év alatti palyakezdosegemre, illetve hogy nincs pénzemre" hivatkozva. Ez nem akarják, akkor külön kervenyeznem kell a mérséklését? Egyszerre megtehetem? Úgy gondolom az egyiket az én esetemben megadják.

Remélhetőleg dolgozni fogok már, de ezt kell intéznem, mert kötelezettségem nem lehet.

Köszönöm a válaszokat!!:)

2021. ápr. 18. 08:56
 6/13 anonim ***** válasza:
Tisztelt Kérdező! Cselekvés helyett pótcselekszel..., (írogatsz), más agyát dolgoztatod, ahelyett, hogy aktuálisan tennéd, amit tenni kell. Minél tovább tengsz-lengsz, annál többet veszítesz...
2021. ápr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Ha kaptál csekkeket akkor nem értem a kérdést. Azt kifizeted- mostmár utólag- és innentől fizeted havonta.

A csekkek mellé kaptál egy papírt is, amire rá van írva hogy mennyit kell fizetned melyik hónapra stb.

2021. ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hétvégén nem tudok cselekedni se potcselekedni sem!


Ha kapok mérséklést rá vagy akár eltudom azt intézni hogy elengedjek azt a 32-40ezret, akkor nem hagyom annyiba ennek kervenyezeset... Ha ezt nem tenném meg akkor lennék a leghulyebb... Az is jobb ha 30at kellene fizetni az összeg helyett.. Ennyi.. Ez történt stb. De most ez a helyzet, hátha... Majd ha látom hogy nem akkor nyilván nincs más lehetőség kifizetem és akkor a továbbiakra intézem el hogy ne kelljen.. Mivel biztosított vagyok így kihasznalom a lehetőséget akár 4honapja nem tettem meg,akar meg tettem volna. 🙂

2021. ápr. 18. 19:23
 9/13 anonim válasza:

Ha biztosítva lennél akkor a Nav nem küldene csekket...

Egyébként ha ennyire tudod a dolgokat akkor miért itt kérdezősködsz, utána meg okoskodsz? xD

Plusz a NAV felületei hétvégén is elérhetőek, ahol információhoz juthatsz.

2021. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hogy lássam a hasonlók irasait/válaszait mint te!:)


Azert mert nem intéztem el a papírt, a bejelentést, ettől függetlenül ugyanúgy palyakezdo 25ev alatti allas kereső vagyok akik biztosítottak...


A kérdésem pedig masra irányult.


Köszönöm az értelmes válaszokat.

2021. ápr. 18. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!