Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tb fizetés passzív féléven?

Tb fizetés passzív féléven?

Figyelt kérdés
Passzív féléven vagyok, tudom, hogy fizetnem kell, viszont nem tudom, hogy a nav tudni fogja vagy jelentsem be?

2021. ápr. 22. 10:23
 1/2 A kérdező kommentje:
“ A tanulói, hallgatói jogviszony megszűnése után még október 31-éig érvényes azoknak a diákigazolványuk, akik idén nyár elején fejezték be tanulmányaikat. Ha a volt diák nem tanul tovább, illetve nem helyezkedett el – és más jogcímen sem jogosult az egészségügyi szolgáltatásra –, akkor december 16-ától (a diákigazolvány lejártát követő 46. naptól) egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnie. Ez idén havonta 7 710 forint, naponta 257 forint. A járulékfizetést a tanulónak, hallgatónak – a korábbi gyakorlattal ellentétben – nem kell bejelentenie, azt a NAV automatikusan előírja a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő adatszolgáltatása alapján.” Arról nem találtam friss infót, hogy mi van ha én az őszi félév után passziváltam, de gondolom akkor március 31.+46 nap után kell fizetnem? És be sem kell jelenteni? Valaki javítson ki, ha tévedek.
2021. ápr. 22. 10:46
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Jelenleg egyébként 8000 Ft a tb. Igazából pontos választ nem tudok adni, ha van most érvényes diákigazolványod akkor annak lejárata után kell majd fizetned a tb-d . Én pl. 2020 júniusban vizsgáztam, és december felétől kellett fizetnem a tb-m mert addig volt érvényes a diákigazolványom. Nem kell bejelentened semmit, a nav tud mindent, maximum ha csekket szeretnél kapni, azt igényelni kell. Ha van ügyfélkapud, letudod kérdezni az ebeven hogy van e jelenleg tartozásod:)

2021. ápr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!