Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom igényelni édesany...

Hogyan tudom igényelni édesanyám jövedelemigazolását az én Ügyfélkapumon keresztül?

Figyelt kérdés
A nyomtatványkitöltő programot tudom használni, az a problémám hogy az anyámnak nincs Ügyfélkapuja, nekem meg így egy meghatalmazottnak kell lennem, hogy kikérhessem. Elég csak bejelölnöm ezt, vagy valamilyen módon törvényileg ezt előbb le kell tisztázni valahogy?

2021. máj. 29. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet kinyomtatni és beküldeni levélben? Mert amúgy az állandó meghatalmazás az az EGYKE, amit ugyancsak levélben lehet beadni, tehát azzal nem vagy előrébb. Ha van e-személyije, és megvan hozzá a másik kártya (ebben nem vagyok biztos hogy mi), akkor azzal elvileg lehet online ügyfélkaput csinálni.
2021. máj. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
78%

Így sehogy. Ha lenne anyukádnak ügyfélkapuja, Te akkor sem tudnád igényelni helyette, kizárólag akkor, ha elárulja az ügyfélkapujához tartozó belépési kódját, vagy a másik varia, hogy az EGYKE nyomtatványon bejelent, mint meghatalmazottját.


A Te ügyfélkapudon keresztül a saját dolgaidat intézheted, másét nem.

2021. máj. 30. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!