Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha bizományba vesz át tőlem...

Ha bizományba vesz át tőlem egy kereskedő árut, meg lehet csinálni azt, hogy ő adózik az eladások után, és nekem csak nettót fizet, így nem kell vállalkozásom legyen, és elég, ha adószámos magánszemély vagyok?

Figyelt kérdés
2021. jún. 17. 15:57
 1/7 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
56%
Nemhogy lehet, ezt így is kell. Ha a vevő vállalkozó akkor ő csinálja az adófizetést. De jelezd neki hogy adószámos magánszemély vagy.
2021. jún. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen áruról beszélünk? Egyáltalán bem vagyok biztos benne, hogy csinálhatod adószámos magánszemélyként ezt.
2021. jún. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De ez akkor nem csak az áru járulékaira áll, hanem a nyereség rám eső részére is?
2021. jún. 17. 16:04
 4/7 xswerdy ***** válasza:

gazdasági tevékenységet alapvetően vállalkozás formájában kell végezni. Van néhány kivétel, amit lehet adószámos magánszemélyként végezni, pl. ingatlant kiadni (sőt azt adószám nélkül is lehet).


De ha jól értem, Te valami terméket gyártasz. Ha ez rendszeres, és üzletszerű, akkor ahhoz vállalkozás kell. Teljesen mindegy, hogy direktben adod el azt a végfelhasználónak, vagy bevonsz kereskedőt, és hogy ő bizománya veszi át az árut, annak meg végképp semmi jelentősége.


Egyébként adószámos magánszemélyként is kell adózni, nem értem, hogy gondolod, hogy "ő adózik az eladások után".

2021. jún. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem, pont azért érdekel, mert nem rendszeres.


Az adószámos magánszemély nettó összeget kap, az adóit nem neki kell elintéznie, hanem annak, aki kifizeti.

2021. jún. 17. 16:55
 6/7 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Nem értem miért kellet lepontozni. A kérdezőnek igaza van, ha a vevő vállalkozás, neki kell levonni és befizetni az adókat a kérdező díjából és a kérdező a nettó összeget kapja kézhez. Pont mint a fizetéseknél.
2021. jún. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Adószámos magánszemélynél valóban így van, ha kifizető a partner. Szerintem inkább azért lett lepontozva, mert nem igazán biztos, hogy csinálhatja adószámos magánszemélyként.
2021. jún. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!