Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most mi lesz az adó 1%-okkal?

Most mi lesz az adó 1%-okkal?

Figyelt kérdés

Ha a sok gyerekes visszakapja az adóját teljes egészében, akkor a kiutalt egy százalékokkal mi lesz?

És mostantól senki (akinek visszajár az adó) nem fog rendelkezni az 1%-ról, mert saját magát rövidíti meg vele, sajnálni fogja azt a évi pár ezer forintot is azoktól, akiknek eddig "nagylelkűen" adományozta?



2021. okt. 8. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Az allam kipotolja
2021. okt. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

A most kiutalt egy százalékok a tavalyi évből lettek adományozva.

Jövőre így viszont lehet hogy sokan tényleg nem tudnak rendelkezni vele.

2021. okt. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Amiről fogalmad sincs, ahhoz inkább ne szólj hozzá hülyeséget. A rendeletben egyértelműen le van írva, hogy nem érinti az 1%-ot az adóvisszatérítés, ugyanúgy lehet rendelkezni róla.
2021. okt. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3-as

Ha lehet rendelkezni róla, akkor a saját zsebedből kerül kifizetésre, mivel annyival kevesebb adóvisszatérítést kapsz, nem?

2021. okt. 8. 09:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Te visszakapod a teljes szja-dat. A felajánlást megteheted úgy, mintha nem lett volna visszatérítés, az állam kipótolja. Egyszerű példa:

2021-ben volt ezer forint befizetett szja-d. Ezt teljes egészében visszakapod 22 februárban. 22 májusban rendelkezel adó 1%-ról, így az állam a saját zsebéből kiutalja az 1.000*1%-ot a megfelelő szervezetnek.

2021. okt. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én nem leszek érintett, mert természetesen erről is lecsúsztam, nincs olyan korú gyerekem, aki miatt visszakapnám az adót.

De nem hiszem, hogy az állam kifizetné "helyettem" az 1%-ot, amit eleve visszaadott nekem. De lehet, hogy tévedek.

Csak nagyon sajnálom azokat a szervezeteket, akik ebből tartották fenn magukat, ha elesnek ettől.

2021. okt. 8. 10:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mint írtam, benne van a rendeletben, hogy az állam kifizeti ezeket az összegeket a jogosultaknak saját zsebből:


"A magánszemély az Szja tv. 45. §-a szerinti rendelkezési jogosultságát az 1. § (1) bekezdése szerint őt megillető

kedvezmény figyelembevétele nélkül megállapított összeg tekintetében gyakorolhatja. Az 1. § (1) bekezdése szerinti

kedvezmény után a rendelkezési jogosultság mértékével megállapított összeg költségvetési támogatásként illeti

meg a kedvezményezettet."

2021. okt. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Leírják hárman, hogy benne van a rendeletben, majd közlöd, hogy te nem hiszed, hogy így lesz. Akkor minek tetted fel a kérdést?
2021. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!