Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Közüzemi tartozás kiegyenlítés...

Közüzemi tartozás kiegyenlítésére milyen megoldások vannak?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú a történet, a lényeg, hogy a saját nevemre (akkor lettem 18) lett véve egy ingstlan, mivel az édesanyámnak a nevére nem mehetett, így ő lett a haszonélvező és a közüzemi számlák is az ő nevén vannak. Édesanyám elég bonyolult eset és a tudtom nélkül összehalmozta a közüzemeket és már csak annyit vettem észre, hogy a villanyt kikapcsolták, de ekkor édesanyám lelépett és csak jönnek s felszólítások a szolgáltatóktól, és akkor összegek vannak, hogy azt nem vagyok képes kifizetni. Van-e erre bármi más megoldás, hogy megmentsem a házat, és hogy vissza kössem a közüzemeket? Vagy csak az az 1 lehezőségem van, hogy kifizetem?

2022. jan. 2. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Én valószínűleg azt tenném, hogy magam nevében leszerződnék a szolgáltatókkal. Más tartozását rajtad nem hajthatják be, majd anyuka ellen indítanak végrehajtási eljárást, ami az ingatlant nem érinti, mivel az nem a tartozást felhalmozó tulajdona, hanem a Tied.


Folyamatosan egyeztess a szolgáltatókkal, főleg azokkal, akik már a szolgáltatást is kikapcsolták, hogy milyen lehetőségeid vannak úgy, hogy más által felhalmozott hátralékot ne kelljen kifizetned helyette.

Ha szükséges, részletfizetésben állapodj meg velük. De csak akkor, ha kénytelen vagy egyiket-másikat anyád helyett kifizetni, hogy rendeltetésszerűen használni tudd az ingatlant.


Csak okosan!

2022. jan. 3. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A közüzemi órákat addig nem írják át más nevére amíg nincsennek kifizetve a számlák. A részletfizetés kérése megoldás lehet, de akkor is csak a teljes hátralék kifizetése után kerül más nevére a mérőóra. Én a szolgáltatóval beszélném meg.
2022. jan. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A ház - mivel nem édesanyád tulajdona - nem fog károsulni, nem fognak rá bejegyezni tartozást. Bemész a szolgáltatóhoz, beviszed a tulajdoni lapot, igazolod hogy tiéd az ingatlan, és átiratod a közműveket XY óraállástól. Anyukádat fogja terheli a hátralék.


#2 hallottam ilyet is, ugyanakkor egyszer kivettem egy albérletet, ott mehetett párhuzamosan az előző lakó hátralékának részletfizetése, és az én új számlázásom. Tehát mérget nem vennék erre.

2022. jan. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A közüzemi órákat addig nem írják át más nevére amíg nincsennek kifizetve a számlák"


Ilyen nincs. Ha veszel egy "hátralékos" ingatlant, akkor Veled kötnek szolgáltatási szerződést (új felhasználó), függetlenül attól, hogy valaki előtted tartozást halmozott fel (régi felhasználó). A tartozást annak kell kifizetnie, aki felhalmozta. Semmiféle jogi lehetőség nincs arra, hogy más valakin hajtsák be.


A villanyóra "felszerelése" más kategória. Ha a régi felhasználó miatt leszerelték/kikapcsolták, azt úgy tekintheted, hogy villanyóra nélkül vetted a lakást, tehát igény esetén annak felszerelése/visszakapcsolása az új felhasználó költsége (kb. 30 ezer körüli összeg + mérőhely állapot felmérésről kivitelezői nyilatkozat díja, ha a kikapcsolást követő 1 éven túl kérik a visszakapcsolást). A régi lakó hátralékát pedig majd behajtja rajta a szolgáltató.

Ha az a lakó kérné az óra visszaszerelését/visszakapcsolását, akinek a tartozása miatt leszerelték/kikapcsolták, nyilván csak akkor szerelnék/kapcsolnák vissza, ha a hátralékát rendezné. Ellenkező esetben nem éri el a célját az, hogy egyáltalán leszerelték/kikapcsolták.

2022. jan. 4. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!