Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV nál foglalkoznak KATA...

A NAV nál foglalkoznak KATA adóbevallás kitöltésével?

Figyelt kérdés

Ha bemegyek a navhoz megcsinaljak nekem a bevallast vagy nekem kell kitoltenem?

Én a nyomtatvanykitolto programot nem akarom hasznalni nem értek hozzá...

Ez amugy futarkodashoz kell.

2021 es evet teljesen lenyomtam és ket cégnel voltam partner a wolt és a netpincér/foodpanda.


Mind a 2 osszevan kotettve a navnak a szamlazo oldalaval


Milyen adatokat kell hogy vigyek?



2022. jan. 6. 14:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha a bevételi nyilvántartásod hibátlan és nem volt olyan, amit a pl az 1-2 lapra kell írni, akkor igen. De osztom az előttem szólókat, keress könyvelőt.
2022. jan. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Oke koszi
2022. jan. 6. 15:20
 13/15 anonim ***** válasza:
tudod mit, baszki, ha sóher vagy 10e-t odaadni egy könyvelőnek, oldd meg. De akkor tényleg egyedül.
2022. jan. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Bevételi nyilvántartás minimum:

Számla dátuma, teljesítés dátuma, fizetési határidő, érték, mikor érkezett be ténylegesen


Ha bemész a NAVhoz, akkor előfordulhat, hogy találsz egy ügyintézőt, aki segít neked kitölteni a KATA bevallást, de ha nem viszel neki mindent, akkor nem fog tudni segíteni.


A HIPA bevallásod is be kell adnod ill. nyilatkoznod kéne 15-éig a HIPÁról


De egy könyvelő tényleg megoldja neked 10k-ért és biztos nem lesz bírságod vagy legalábbis nem a te zsebedre fog menni

2022. jan. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hipáról felesleges tanácsot adni, nem tudni milyen adózást választott és nem tudjuk melyik településen. Nem is biztos, hogy kell neki bevallás, nyilatkozat.

Én amúgy kajafutárnak nem vállalom már 10 ezerért. Rengeteg számla van, mióta nem a cégnek, hanem a megrendelőnek számláznak, többszáz számla havonta. Ráadásul sakkozni kell, hogy év végén melyik lett és nem let kiegyenlítve.

2022. jan. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!