Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaptam a Viktortól levelet,...

Kaptam a Viktortól levelet, hogy jön majd a SZJA visszatérítés, de csak nekem jött levél a feleségem nem kapott. Ez másnál is így van?

Figyelt kérdés
Mindketten dolgozunk, én beadtam decemberben a papírt az adóvisszatérítés igényléshez, de mivel a családi pótlék az asszony nevére jön, ezért ő nem.

2022. febr. 10. 08:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
elvileg ő is kap visszatérítést, nem kellett leadnia a visszado nyomtatványt neki.
2022. febr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi kaptunk mindketten, de hát full felesleges.
2022. febr. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk is a férjem kapott, én nem. Őszintén szólva pont nem érdekel. Tudom, hogy a visszatérítésre jogosult vagyok, kit érdekel, jön-e levél. Ha pedig valamiért mégse kapnám meg a pénzt, visszakérem az adóbevallásban.
2022. febr. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Én 4 nappal később kaptam meg mint a férjem, de hát nagyon röhögtem a tartalmán. Komolyan ezt várták itt ennyire? :D Full pénzkidobás, inkább ne is küldték volna.
2022. febr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4-es: nem a levére várunk, hanem a pénzre - a kérdés arra vonatkozott, ha a feleségem nem kap levelet, kezdjünk-e aggódni hogy valami nincs rendben a visszatérítésével.

Nyilván más dolog automatikusan megkapni anélkül, hogy bármit kelljen csinálni, vagy szöszölni az adóbevallással, ami nekünk sajnos nagy macera.

2022. febr. 10. 12:04
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne aggódni? Ha véletlenül nem kapjátok meg, akkor felhívjátok/besétáltok a nav-hoz és megkérdezitek mi történt. Mivel jogosult rá ő is feltételezem, max némi csúszással, de ő is ugyanúgy meg fogja kapni, csak lehet futni kell vele egy kört legrosszabb esetben.

Valaki postán előbb megkapta a pénzt, mint ezt a fecnit...

2022. febr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hintalow ***** válasza:
70%

Amúgy a levèl attól függően megy, hogy adott szemèly engedèlyezte -e a kormánynak a marketing/propaganda jellgű megkeresèseket, semmi összefüggèsben nincs a tènyleges kifizetèssel.

Bár láthatólag az állami gèpezetnek sokkal fontosabb ez a levèl, mint maga a folyamat 😃

2022. febr. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es: ezt nem hiszem, biztos, hogy én semmiféle ilyen hozzájárulást nem adtam.
2022. febr. 10. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!