Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gyerek utani adovisszaterites...

Gyerek utani adovisszaterites nekem nem jar az adohivatal szerint mert nem velem el es igy csaladit sem kapok es csak az kapja aki csaladit is kap. Ilyenkor kihez lehetne meg fordulni?

Figyelt kérdés

2022. febr. 11. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Senkihez. A gyereket nevelőknek jár. Te magad írod, hogy nem veled él a gyerek, tehát nem te neveled, így nem vagy jogosult. Pont.

Ennyi erővel a szomszédom is kérhetné, mert bár neki gyereke sincs, de néha vigyáz az enyémre.

2022. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt de az “Ennyi erolvel” pelda.. a szomszedod nem fizeti az ellatasat gondolom..

en eleg sokat fizetek havonta uh nekem is jol jonne a penz

2022. febr. 11. 13:48
 3/4 Hintalow ***** válasza:
100%

Hìvd fel őket ès kèrdezd meg rèszletesen (mondjuk kicsit kèső, èn tavaly intèztem ezeket)

Nem az a lènyeg, hogy kivel èl a gyerek, hanem hogy milyen módon van lefektetve a gyerekfelügyelet a váláskor. Ha felváltva gondozzák, ès mindkettőjük jogosult (tehát nem kell kapja, de kaphatná) családi pótlèkra/családi adókedvezmènyre, akkor mindkettőjüknek jár ez is.

2022. febr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszi

Sajna kulfoldon lakik az anyjaval uh ha a gyerekfelugyelet a lenyeg akkor nekem ez nem fog jarni.

2022. febr. 11. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!