Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A kérdésem a 21es év Kata,...

A kérdésem a 21es év Kata, adóbevallással lenne kapcsolatos! Valami tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Letöltöttem hozzá a programot nyomtatványt.

Nézegettem weboldalakon, hogy valami +40% adót is bekell fizetni.

Igazából fogalmam sincs, hogy kell kitölteni, hova kell írnom a számláim! Novemberben kezdtem 3 számlám lenne. Valaki kérlek magyarázza el az elejétől a végéig hogyan kell kitölteni és mit kell vele csinálni :(((

Nagyon megköszönném :D



#KATA vállalkozás #Kata adóbevallás
2022. febr. 21. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Összadod a befolyt bevételeid (nem a kiállított számláid) és beírod a főlapra. Ha volt partner, akinek 1 vagy 3 millió felett számláztál, akkor az bonyolíthatja.
2022. febr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha nincs havi 5000 Ft-os könyvelőre, akkor ne vállalkozz. Ez ilyen egyszerű. 40%-ot meg biztos nem kell befizetned, kizárt, hogy kevesebb, mint 2 hónap alatt 12 millió fölé ment volna a bevételed. Ha mégis, akkor csak jut már 5000 egy nyomorult könyvelőre bakker...
2022. febr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2 hónapnál nem 12 a határ, hanem 2 millió. De amúgy osztom a véleményed.
2022. febr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen van 5000Ft-om könyvelőre, viszont megszeretném ezt is tanulni, hogy a magam ura legyek ;)

Ha nem sikerül nyilván egyeztetni fogok.

De akkor pont határon vagyok, hogy ne keljen 40%ot fizetnem!

Köszönöm a segítségetek, ha van valami tippetek nyugodtan írjátok le :D

2022. febr. 22. 07:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha 2 millión belül vagy, akkor csak annyi a teendőd, hogy beírod a főlapra a bevételed. Ha volt, akinek 1 millió felett számláztál és nem magánszemély, akkor az ő adatait is beírod. Ha nem volt ilyen, akkor ennyi a bevallás.


Ha 2 milló felett vagy, akkor a 2m feletti rész 40%-al adózik.

Ha idén 2022-ben egy vállalkozásnak összesen 3 millió felett számlázol, azt neki kell jelentenie és ő adózik a 3m feletti rész után.

Ha külföldre számlázol 3 m felett, akkor te fizetsz utána.

Ha túl léped a 12 milliót akkor megint te fizetsz plusz adót.


Amúgy a NAV honlapján fentvan a KATA füzet, olvasd el. [link] (jobb oldalt lesz a kapcsolódó anyagoknál)

2022. febr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
van online nyomtatványkitöltő, amibe be tudsz lépni ügyfélkapuval. Azt használd. megkeresed a 21KATA nyomtatványt, kitöltöd, megadod melyik cégnek számlztál összesen 1 millió felett, és kész
2022. febr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!