Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kellett-e kapnom SZJA-tervezet...

Kellett-e kapnom SZJA-tervezetet a NAV-tól, ha csak egyszerűsített munkavállalóként kerestem pénzt az évben (tehát alkalmi munka), de nem léptem át a mentesített keretösszeget?

Figyelt kérdés
Magyarán csak figyelmetlen voltam, vagy ilyen esetben tényleg nem készül bevallástervezet?

2022. ápr. 24. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben, ha tényleg csak ez volt, akkor nem kapsz tervezetet, mert nincs mit bevallani.
2022. ápr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem, de nincs jelentősége, mert ha nem nyitod meg akkor is elfogadod.
2022. ápr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy ha nem nyitok meg valamit, akkor elfogadottá válik magától, de én attól tartottam, hogy azért nem kaptam, mert nem jelentettek be, vagy ilyesmi. Nem mintha osztana sokat, mert nem adóköteles, de én azért így nem szeretnék dolgozni, hogy a munkáltató nem jelenti le azt a 10ezer forintot is. De akkor, vsz azért nem kaptam, mert tényleg nem készül még tervezet sem mentesített keretösszeg alatt.
2022. ápr. 24. 13:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs adóköteles jövedelem, vagy bevallásköteles jövedelem, akkor adóbevallást sem kell készíteni. Nyilván Nálad ez a történet, így NAV-tervezet sem készült arról, amit nem kell bevallani.
2022. ápr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!