Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha összeállítok egy online...

Ha összeállítok egy online oktató anyagot, akkor hogyan adózzak utána? És hogyan értesüljek a jogi dolgokról?

Figyelt kérdés

Például, a legfontosabb kérdésem, hogy legális?


Egy példán elmagyaráznám, hogy mire gondoltam, de teljesen más az eredeti ötlet, csak nem szeretném leírni:


-szóval, mondjuk nekem nagyon jól megy a tanulás.


-vagy nagyon jól tudok falat előkészíteni és festeni.


-vagy értek a befektetésekhez, és tanácsot adok, hogyan kellene a vagyont szétosztani és minek mi a kockázata.


-vagy gyereknevelési tippek, hogy miért fontos foglakozni már csecsemő kortól a babával, hogyan kell helyesen tartani, betegségek, táplálás, stb..


De sosem végeztem el ezzel kapcsolatban iskolát, nincs szakirányú végzettségem.

Viszont nagyon jó marketinggel, és weboldallal el tudom adni a videókban felvett többrészes anyagot, amit végignézve, az emberek, akiket érdekel a téma, jobb rálátást kapnak. És akár az anyagomnak köszönhetően, el is tudják sajátítani.


Biztosan nem lesz teljesen profi, és talán lehetnek is benne hibák, de ezek csak tanácsok lennének, hogy én hogyan csinálnám, és mindenki leszűri belőle azt, amit helyesnek tart.

100%, hogy nagyon értek hozzá, és nagyon sok embernek segítene, és ezzel kapcsolatban kevés anyag található az interneten, így kelendő lenne.


Illetve lehetne tőlem 1 órás online beszélgetős anyagot is venni, fix óradíjért, plusz lenne egy havidíjas csoport is, ahol a tagok tudnának kérdezni és mélyebben belemenni a témába.



Szóval, az ötlet megvan, tudásom megvan, weboldal nem nagy dolog, de teljesen automatizáltat szeretnék.

Az anyagokat felveszem és feltöltöm.


Viszont a jogi részhez nem értek. Mennyire szabad oktatni bármilyen dolgot, ami nem a hivatalos szakmám?

Illetve hogyan kell teljesen levédeni magam, hogy ne lopják el a videóim, ne másolják az ötletem, ne tudjanak perelni, ha netán mégsem teljesen 100%-osan hasznos valakinek amiről beszélek, stbstb.


Hogyan kell ennek nekimenni, és ki az, aki tud ezekre biztosan választ adni nekem?


2022. ápr. 24. 21:44
 1/7 A kérdező kommentje:

Említhettem volna példának azokat is, akik “tippmix tuti tippeket” árulnak havidíjért, és lehet, hogy mindenki bukik velük, plusz még fizettek is érte.

Ez hogyan lehet legális és jogilag nem támadható?

2022. ápr. 24. 21:46
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy konyvelot keress fel, o majd ha kell ajal ugyvedet
2022. ápr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azok akik tippmix tippeket arulnak azok igazabol nem tippeket arulnak... Siman csak tagsagot egy adott facebook csoportba ahol neha vannak tippmixes otletek...
2022. ápr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Youtube
2022. ápr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindegyik könyvelő tisztában van ezekkel a dolgokkal, vagy könyvelők között is van különbség? Honnan tudom, hogy ki az, aki megfelelő választ fog adni nekem és nem csak lehúz?
2022. ápr. 24. 23:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Bármit oktathatsz tavaly mindenki virologus volt most a külpolitikában brilliroznak. Nem tilos.


Amikor pénzed jön be azt kell megoldani. Erre érdemes egyéni vállalkozást csinálni, és akkor beszelgethet veled pénzért, számlához és utal.

Erre a legjobb a Kata nevetséges adó tartalommal de majd elmondja a könyvelő. talán míg nem jön be a dolog másik adózási formát választanek. Kérdés mennyire jó a terved

2022. ápr. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt hívják úgy, hogy pofátlan lehúzás. Töltsd fel youtubera, ha elegen megnézik lesz a reklámból pénz. De az hogy fizessenek egy olyan valaminek az oktatásáért, amit maga az oktatni akaró sem tanult soha, és még csak felelősséget sem akar vállalni, azért amit mond ez nettó becsapás.


És az a legundorítóbb, amikor beteg emberekkel teszik ezt. Akik online beszélgetésekkel "gyógyítanak" rákosokat és meddő nőket. Gyomorforgató az összes ilyen ember.

2022. ápr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!