Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámos magánszemélyként...

Adószámos magánszemélyként hol kell feltüntetni a bevételeimet az SZJA-ban?

Figyelt kérdés
2022. máj. 8. 10:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A lap.
2022. máj. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

7. sor Önálló tevékenység jövedelme

Ha költségeid tételesen nem voltak, vagy nem gyüjtötél költségszámlákat amiket elszámolni tudnál a tevékenységgel összefüggően, akkor 10% költséghányadot jelölheted

(a 8 - 12. tájékoztató sorokba szerintem egyikbe se illik bele ha nem megbízási jogviszony, vagy bármelyik másik alapján csináltad ezt, így üresen hagyhatod, kipróbáltam, nálam az ÁNYK nem jelez hibát érte)

2022. máj. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Vannak készpénzes és átutalásos számla tömbjeim, az átutalással a kifizető vonja le a 12.5%-ot ami után nekem már nem kell adóznom, de a készpénzes beveteleim után év végén az SZJA-ban kell adóznom, akkor itt a 7. sorban ha beirom a kp-s össz jövedelmet, akkor ebből is a 12.5%-ot kell befizetnem? Beírtam a jövedelmet, elmentettem, de nem írja ki, hogy keletkezett befizetendő adóm.
2022. máj. 8. 11:08
 4/13 anonim ***** válasza:
Húha, szerintem jobban járnál, ha felkeresnél egy szakembert ezzel.
2022. máj. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk milyen 12,5%-ot? SZJA 15%
2022. máj. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem arra gondolt, hogy a 90%-nak a 15%-a, de még úgysem igazán stimmel :)
2022. máj. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, holnap keresek egy szakembert inkább , azért köszönöm a válaszokat és a segítséget
2022. máj. 8. 12:03
 8/13 anonim ***** válasza:

"Vannak készpénzes és átutalásos számla tömbjeim, az átutalással a kifizető vonja le a 12.5%-ot ami után nekem már nem kell adóznom, de a készpénzes beveteleim után év végén az SZJA-ban kell adóznom,"


Ebből a mondatból tudom, hogy nem igazán vagy "képben".


A kifizető szintén csak SZJA előleget von, tehát nem biztos, hogy az lesz a végleges SZJA összeged, mivel önálló tevékenység esetén van költséglevonási lehetőséged. Ha nagyobb költséget akarsz elszámolni, mint amiről a kifizetőnek írásban nyilatkozatot tettél, akkor nem annyi lesz az annyi. Ha nem akarsz nagyobb költséget elszámolni, a kifizető által kiállított igazolás adatait akkor is fel kell tüntetni a bevallásban.

Tehát nincs olyan, hogy egyiket bevallod, mert készpénzes, a másikat nem, mert átutalásos és szerinted azzal nem kell foglalkoznod, mert kifizetőnek állítottad ki.


Tényleg kell egy könyvelő Neked a bevalláshoz...

2022. máj. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azért azt én is tudom hogy be kell vallani minden jövedelmemet. A kifizető egy Bt. amitől nem kaptam adó igazolást, innentől kezdve ezért nem jelenik meg a tervezetben. A kérdés az, hogy ha beirom a jövedelmet, miért nem keletkezik befizetendő adóm ahogy tavaly illetve tavaly előtt keletkezett. A NAV azt mondta, hogy mivel van 18 év alatti gyerekek ezért az SZJA visszatérítés miatt van így. De gondolom kell, hogy legyen nyoma hogy volt jövedelmem amiből normális esetben a Bt levonta volna az adót, ami visszatérítésre került volna. Így is "nálam marad" csak nincs nyoma, ami szerintem biztosan nem szabályos.
2022. máj. 11. 08:52
 10/13 A kérdező kommentje:
*gyerekem
2022. máj. 11. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!