Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Akik sportfogadásból élnek,...

Akik sportfogadásból élnek, azok hogyan adóznak?

Figyelt kérdés

Hova tartoznak ezek(Katások, egyéni vállalkozók)?


Mennyit kell annak adózni, aki sportfogadásból él?



2022. jún. 20. 17:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%

Leginkább sehogy.


Azok akik csak és kizárólag a Szerencsejáték Zrt oldalain, játékain játszanak ők nettó nyereményt kapnak, nekik nem kell adózni.


Viszont sokan játszanak, fogadnak külföldi oldalakon. Ők szerintem egyáltalán nem adóznak.

2022. jún. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
A TB-T és a SZJA-T fizetik, vagy hogy van ez?
2022. jún. 20. 17:52
 3/29 anonim ***** válasza:
6%
KATÁ-val nem hiszem, hogy le tudnák rendezni. Pl a Szerencsejáték Zrt is részvénytársaság, azért a havi 1M Ft-nál gondolom jóval több az árbevételük. Szerintem havi szinten 5-10 milliárdot biztosan eljátszanak náluk.
2022. jún. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom azt a 8000 forint körüli tbt befizetik. Szjat nem.
2022. jún. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
17%
Ha a Szerencsejáték Zrtnél fogadsz, ott eleve adózott összeget fizetnek ki, ha külföldi oldalon, akkor befizeted a 15% szja-t
2022. jún. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
90%

Szinte biztos, hogy senki semmit nem adózik, mert:

- ha tippmixpron nyer valaki, az adómentes

- ha külföldi irodánál nyer valaki, akkor fogadásonként kell adózni (egyből jóváírás után), tehát hosszútávon nyereséges fogadó is minuszba megy (igen, jól olvastad. Ez azért van, hogy s magyar szutykot használjuk).

2022. jún. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%

"A TB-T és a SZJA-T fizetik, vagy hogy van ez?"


Fentebb már említették, hogy a Szerencsejáték Zrt. alá tartozó nyereményekből már az SZJA-t rendezi a kifizető Zrt., a nyertes pedig a "nettót" kapja meg.


"TB-t" (egészségügyi szolgáltatási járulék) annak kell fizetnie, aki nem számít a tb. törvény szerint biztosítottnak. Ha a nyertes nem az, akkor a havi 8.400 forintot fizetnie kell saját zsebből az államnak.


Ez nincs összefüggésben a szerencsejátékozással.

2022. jún. 21. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
60%

Te még mindig az van, aki sportfogadásból akar megélni?


Elárulom: hosszútávon nem fog menni, én is rászántam hosszú hónapokat, illetve beszélgettem olyannal, aki éveket (!).

2022. júl. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
95%

Elírtam az 5-ösben, nem 2-3% él meg, hanem 2-3% profitos.


Itthon egyelőre ez necces, mert csak a tippmixpro az adómentes, a többi egyelőre "leadózhatatlan" az aktuális szabályozás miatt, a tippmixpron meg kicsi a kínálat, alacsonyabbak az oddsok a kisebb bajnokságokra és le is korlátoznak, tehát itthon szabályosan NEM.


Külföldön, ahol kb. minden iroda elérhető, határozottan IGEN.

Nem kell olyan sokat kutatni a neten hogy ez bebizonyosodjon. Elég csak átlag 55-56%-ban hozni az 1.8-2.0 szorzós tippeket, és hosszútávon, persze nagyobb téttel, simán kijössz úgy hogy legyen havi pár ezer eurós profitod. Nyilván ilyenkor is lesznek negatív hónapok, de a lényeg hogy megoldható, és van is akinek ez bejön.


De ez nem olyan dolog hogy valaki 0 tapasztalattal eldönti hogy akkor ő most ebből fog élni, hanem ha valaki évek óta játszik, egyre komolyabban veszi, és rájön hogy ebből lehet komoly péznt csinálni, akkor van esélye ezt így kivitelezni.

2022. júl. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem is az 5-ösben írtam el lol, nem is ide kommenteltem, azt hittem ez egy újabb kérdés, volt egy ilyen pár napja is.
2022. júl. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!