Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha cégnévre állítok ki számlát...

Bambuci2 kérdése:

Ha cégnévre állítok ki számlát, de magánszemélyként fizetem ki, akkor lesz-e bármilyen kötelezettsége a cégnek a könyvelésnél?

Figyelt kérdés
Tehát amennyiben a számla után a cég nem igényel vissza adót, akkor voltaképpen semmilyen probléma nem adódhat abból, hogy a kedvezmény miatt én magánszemélyként fizetek, de cégre szól a számla?
2022. jún. 27. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

De lehet belőle probléma, több is. A számla nem a cég pénzéből lesz kiegyenlítve, így a pénzeszközök nem fognak egyezni, az is előfordulhat, hogy kiegyenlítetlenként fog lifegni a számla. Még ha áfát nem is von le a cég, ha lekönyvelik, akkor költségként ott lesz. Ha nem könyvelik le, akkor pedig nem fog egyezni a nav adataival.

Szóval 2 opció van:

1) el kell felejteni a kedvezmény miatt a cég nevére kérek számlát dolgot,

2) meg kell beszélni a főnökkel ezt és akkor okosba megoldják a cégnél.

2022. jún. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet belőle probléma.

A NAV minden számlát lát már. Mindent. Az összes számlát fel kell tölteni a NAV rendszerébe.

Ha te veszel valamit XY Kft. nevére, de a számla nem fog szerepelni a kft könyvelésében az hamar ki fog ütközni.

Ugyanis kft bead egy áfa bevallást, de az abban szereplő számlák nem egyeznek majd azzal ami a NAVnál szerepel arról hogy milyen számlák lettek kiállítva a kft-nek.

2022. jún. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez esetben a cég fizeti, én meg feléjük kiegyenlítem. Köszönöm a segítőkész válaszokat.
2022. jún. 27. 11:30
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Úgy papírügyileg rendben lesz a dolog, habár törvényesnek így sem törvényes.
2022. jún. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14%

Nem lesz gond belőle

Csak szólni kell, hogy magánvásárlás

2022. jún. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Na de bárki kérhet bármilyen cég nevére számlát. Nálunk is szokott lenni olyan, hogy kér valaki a cég nevére számlát, de nem elszámolható valamiért, és bérszámfejtésen keresztül tudjuk csak kifizetni, azokat se könyvelik le soha.
2022. jún. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De ott a számfejtésen keresztül le van adózva gondolom.
2022. jún. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ejtettem a dolgot. :)
2022. júl. 19. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!