Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » AM-kiskönyvvel dolgoztam,...

AM-kiskönyvvel dolgoztam, most jöttem rá hogy tök szabálytalanul csinálták. Hová tudnék feljelentést tenni?

Figyelt kérdés
Egy gyárban dolgoztam kismamaként.Napi 8 órában.Volt olyan hónap hogy 23 napot is egyhuzamban.A kiskönyvbe pedig úgy írták be hogy csak 5 napot dolgoztam és 12 órában.Végig hitegettek hogy ha már nem dolgozhatok a kiskönyvvel írnak szerződést.De amikor oda került a sor,nem azt mondták hogy rosszul dolgozom hanem hogy a Vezérigazgatónő elvből nem ad Gyeseseknek szerződést,mondjam vissza a Gyest akkor kapok.Persze sarkon fordultam és eljöttem.Persze a munkavédelmi szabájokat is csak akkor tartják be ha jön az előre bejelentett ellenőrzés.Ha valaki tud valami okosat légyszi írjon!
2008. dec. 20. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel max a munkavédelmi főfelügyelőség tud foglalkozni, azonban jól gondold meg és csak akkor tegyél feljelentést, ha ki is fogsz állni az álláspontod mellet és segítesz a munkaügyi ellenőröknek.
2008. dec. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!Mit értesz az alatt hogy segítsek nekik.Én szívesen segítenék csak igazából tartok tőle hogy engem rángatnának meg hiába mondok én igazat.Bár nem én voltam az egyetlen ,szinte az összes kiskönyvest így dolgoztatták.Nem biztos hogy bárki merné vállalni ezt a tortúrát.És tudod az ilyen cégek pont ezt használják ki.Én is bármibe belementem volna csak hogy legyen munkám.Aztán jól kihasználtak!Na mindegy ,majd még rágódom rajta egy kicsit.Mégegyszer köszi a választ!
2008. dec. 20. 17:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Abszolut szabálytalanul jártak el, mivel max.15 napot dolgozhatsz a kiskönyvvel, többet nem.

23 napot dolgozni egyhuzamban meg végképp szabálytalan.

Azonban van egy olyan bökkenő, ami miatt nem igazán mehetsz sehova se, hogy mivel 5 nap lett csak beragasztva, ez nem csupán a munkaadó hibája, hanem - "bürokráciailag" és jogilag - a Tied is, mert tulajdonképpen belementél abba, hogy feketéztessenek, szóval ilyenkor úgy kezelnek,mint szövetségest, aki ugyanúgy visszaélt a jogával.A bélyeget mindig a műszak végén kell beragasztania a munkaadódnak =( egyszóval hitelesíteni a ledolgozott napodat), enélkül meg sem kezdhetnéd t.k a következő műszakot.

Munkaügyi felügyelőséghez azért elmehetsz, de majd amögé bújnak, hogy nem hisznek neked, ugyanis sokan, ebből bizony hasznot húznak (olyanok,akik nagyonis tudják mik a jogszabályok és annak ellenére feketén dolgoznak vele kollektíve megbeszélve a munkaadóval a sumákolást), így Téged sem fognak komolyan venni, erre készülj fel.

Sajnos bürokratáéknál van egy ilyen mondás, hogy a "Jogszabályok nem ismerete nem ment fel a felelősség alól", s ezzel ők letudják a dolgot, de legyen szerencséd!Sok sikert!

2008. dec. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor szerinted teljesen reménytelen!Szélmalomharc lenne!Tudod én sem szeretném hogy megrángassanak,csak olyan dühítő ,hogyha valaki ilyen hülye hiszékeny meg naív mint én/bár inkább hülyének érzem magam/akkor azzal bármit megtehetnek anélkül,hogy következménye lenne rájuk nézve.Én dolgoztam mint egy állat,ők vagyis a cég szedte meg magát,és még engem csesznek meg.Ez a Magyar jog!Na nem dühöngök tovább!BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYT NEKED!
2008. dec. 21. 07:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ne húzd fel magad rajta,nem te vagy a hibás, hanem ez a rendszer, amiben élünk, ahol a tömeg tájékozatlanságából húznak hasznot...

Ha a véleményemet kérdezed, olyan szinten jól jártál, hogy legalább adtak munkát,de nekik nem éri meg mégse a business ezek szerint, mert inkább fel akarnak főállásba venni, amibe nem szabad belemenni, hiszen akkor elesel a GYES-től, ami ha nem is sok, de legalább biztos.

Azért nem rgasztottak több teherjegyet,mert még ezzel is spóroltak, hiszen az nekik pénzbe kerül.

2008. dec. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

09:02-es vagyok még mindig:

Elmehetsz a felügyelőséghez, de ha fel is jelented őket, beleteszik egy aktába, hogy felnyomtad őket, de egy ember miatt nem fognak - szerintem - kiszállni, esetleg akkor, ha még több bejelentés érkezik hozzájuk ugyanerről a cégtől.

De Te ne add fel, próbálkozzál továbbra is dolgozni vele máshol, de arra figyelj oda, hogy még a műszak elején szedjék be tőled ( mikor én dolgoztam vele, elkérték a műszak elején, kitöltötték már akkor a munkáltató adatait, dátumot, és a munkavégzés után ragasztottak, pecsételtek, aláírtak, ez így - lenne - szabályos ), de ha nem is töltögetnek ki már az elején, az nem számít, a lényeg, hogy náluk legyen, ne nálad.

Ha 15 napnál többet dolgozol vele, az csakis fű alatt mehet,ahol már tényleg nem árt óvatosnak lenni, ilyenkor bizony eljátszák, hogy nem kérik egyáltalán el Tőled a műszak elején.

A röhej az, hogy nekik elvileg a Te folyamatos munkában töltött idődről, a napjaidról jelenléti ívet kéne, hogy vezessenek, ha ott nem szerepelsz, és jön a füles, ilyenkor igenis azt kell mondani, hogy : "Én is furcsáltam, hogy ma nem kellett aláírni, a könyvem is itt van nálam, amit szintén nem kértek el!" Ezzel Te úgymond kimentetted magadat, a cég rovására, elvégre nem Te tehetsz róla, hogy kerülgetik a szabályokat.

Sok sikert a továbbiakban, Kellemes Ünnepeket!

2008. dec. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék hozzá, 2009-től, kb. júniustól elektronikusan kell naponta jelenteni az alkalmi munkavállalókat. Korlátozva lesz, hogy mely vállalkozások, cégek foglalkoztathatnak ugymond kiskönyvest. Ez a mostani törvény rossz a vállalkozónak is, de a munkavállalónak is. Szerintem nem szabadott volna a gyáraknak, multiknak, stb. ezt engedni hogy ezzel a módszerrel foglalkoztasson.
2008. dec. 29. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!