Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Végrehajtó csak a tartozó...

Végrehajtó csak a tartozó személy tárgyait viheti el, vagy a házban élők más tárgyait is?

Figyelt kérdés
Nevelő apám tartozik, ide van bejelentve. Most ha neki nincs annyi vagyona amennyi a tartozás, akkor a házban élők személy cuccait is elvihetik? Pl nekem van egy TV-m, konzolom, gépem. Most azt elvihetik úgy hogy nem az Ő nevén van, nem az ő tulajodonában van az adott elekronikus tárgy? Vagy csak azt vihetik ami a tartozó nevén van? Ez hogy működik? Nem rég költöztem viszsa a szüleimhez és nem hiányzik hogy az én tulajdonomban lévő tárgyakat is elviszik, csak mert itt tartózkodom.

#tartozás #behajtás #végrehajtó #más személy vagyona
2022. júl. 7. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha bizonyítani tudod, hogy a te tulajdonod, akkor nem vihetik el.

A végrehajtó egyébként a fizetésletiltást, bankszámla inkasszót gépjármű foglalást próbálja először, egyéb ingóságokra inkább csak akkor megy, ha ezek a lépések eredménytelenek.

2022. júl. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak az adós tulajdonában lévő ingóság foglalható. Ennek a bizonyítása egy más kérdés.
2022. júl. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
aha. a Konzolt pl még fizetem, mert részletre hoztam ki. Húgomnál vanm egy TV ami már az apja nevén van, akkor azt viszik is?
2022. júl. 8. 00:33
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

A végrehajtó olyan ingóságokat foglal, amelyet könnyen tud értékesíteni, piacképes, nincs vele sok gond. Általában a számítástechnikai eszközök nem ez a kategória. Nem azért, mert nem piacképesek, hanem azért, mert egyéb gond van velük (adatvédelem stb.).

TV, hűtő, mosógép, bútorok, festmények, ékszerek, egyéb konyhai berendezések stb. inkább.

A Vht. egyébként tartalmazza azokat a vagyonelemeket is, amiket nem foglalhat le még akkor sem, ha Te beleegyeznél.


Alapból az adós tulajdonában lévő ingóságokat foglalhatja le. Ha arról a vagyontárgyról, amit lefoglalna, bizonyítani tudod, hogy a Tied, akkor nyilván nem foglalhatja le. Továbbá olyan ingóságokat sem, amiről tudni lehet, hogy nem az adósé (férfi adós esetén női melltartót nem foglalnak le :D), vagy az ingóságon lévő egyéb jelből az derül ki (kölcsönadta a szomszéd a sörpadot és a neve, címe bele van gravírozva a fába).


Ha olyan vagyontárgyat foglalnak le mégis, ami más tulajdona, akkor a valódi tulajdonos igénypert indíthat a végrehajtást kérő ellen. Ha a bíróságon kétséget kizáróan igazolni tudja a tulajdonjogát, akkor feloldják a foglalás alól az ingóságot.


A lefoglalt ingóságokat nem viszi el a végrehajtó, hanem zár alá helyezi. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy jegyzőkönyvben összeírja őket. Innentől kezdve nem tulajdonítható el, az állagát kötelesek vagytok megóvni, de tovább használhatjátok. Ha mégis eladjátok, akkor zártörést követtek el. A zártörés bűncselekménynek számít és olyan büntetés is jár érte.

Rögtön beszállíttatni akkor szokták, ha veszélyben érzik a lefoglalt vagyontárgyak biztonságát. Tehát úgy viselkedik az adós, hogy vélhetően kárt fog bennük tenni. Ilyenkor nem hagyják az adós "őrizetében".


Gáz akkor van, ha a lefoglalt ingóságokat a végrehajtó elkezdi beszállíttatni, vagy kéri, hogy szállítsátok be. Erre ugyanis akkor kerül sor, ha már árverésen értékesíteni akarja.

Ha megfizetitek a tartozást, akkor nyilván feloldja a foglalás alól őket.


Nagyon ritka, ha piacképes ingóságot tudnak helyszínen foglalni.

2022. júl. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4es. Köszi a részletes választ.

Egyedül a számítógépemről nincs meg a papír hogy az enyém, azt nem most vettem, meg ugye azt apránként raktam össze. Pl húgomnak a gépe meg a monitorja azt viszont az apja, akibtartozik vette, az ő nevén van, de azt szülinapjára vette neki. Húgom használja, de viszint Apja nevén van. Akkor azt is el tudják vinni ha úgy van?

2022. júl. 8. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!