Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi ez a 100E FT adómentesség?E...

Mi ez a 100E FT adómentesség?Ez rám is vonatkozik?

Figyelt kérdés

Ha átalányadózást indítanék. De nincs 36 órás főállás,tehát ez lenne a fő állás.(amit indítanék vállalkozás)Akkor mind1 mennyit keresek nem? A minimálbér ami 200e bruttó után kell adózni! Ha jól értem. Tehát van egy oldal ez:


[link]


Ebben azt írják hogy (az első 100 ezer forint bevétel után nem kell közterhet fizetni)


és alul van egy táblázat példával ami 1 milliós bevétel és 40% al számolva 400k azaz maradna 600k ez lenne az adóalap azt hiszem. De oda írja hogy mentesített adóalap 100e. Tehát nem 600,hanem csak 500 után számolja el és így jön ki neki. Durván 760k ami megmarad.

Ha én ezt 200k val nézem akkor 80k a 40% tehát a 60% lenne 120k akkor ebből én is levonhatom a 100k mint ő mert elv ez járna minden esetben?! és akkor maradna 20k és abból kéne kivonni tb meg szochó? Vagy mi ez a 100k "adómentesség"?


2022. aug. 20. 23:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Jobban jársz, ha felkeresel egy könyvelőt és nem ilyen hibás cikkekből próbálsz meg tájékozódni.
2022. aug. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!