Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB. járulékot vonnak le...

TB. járulékot vonnak le nappali tagozatos diákoktól?

Figyelt kérdés

25 év alatti-szja mentes-, nappali tagozatos diák vagyok. Az új munkahelyemen levonták tőlem a TB járulékot... az érdekelne, hogy ez jogos, vagy sem?


Nappali tagozatos diákként nekem nem alapból van TB-m?



2022. szept. 12. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Ha szövetkezeten keresztül dolgozol, akkor nem kell vonni. Ha sima munkavállalóként mentél oda, akkor kell vonni. Az egyetem nem fizet tb-t utánad.
2022. szept. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Nincs TB-d. Ellát az orvos. De a TB azt jelenti h kapsz táppénzt, CSEDet, nyugdíjat, álláskeresésit.
2022. szept. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
értem! Így gondoltam én is, köszi!
2022. szept. 12. 18:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Nappali tagozatos diáknak a jogállásából kifolyólag nincs egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettsége. Az állam átvállalja azt.


Amint munkaviszonyt létesítesz, tb. törvény szerint biztosítottnak számítasz, és a biztosított számfejtett bruttó bérét 18,5 % járulék terheli. Ez független attól, hogy egyébként nappalis diák vagy mellette. A munkaviszony megléte a feltétele, az pedig teljesül.


Ha iskolaszövetkezeten keresztül vállalsz munkát, arra más szabályok vonatkoznak. Az abból származó béred után nem kell 18,5 % járulékot vonni.

Miért? Mert ezt határozta meg a törvény...

2022. szept. 14. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"25 év alatti-szja mentes"


Pontosítok: Nem vagy mentes, hanem 25 év alatt SZJA kedvezményed van. Ha mentes lennél, akkor egyáltalán nem kellene fizetned SZJA-t. Ha kedvezményed van, akkor általában valamilyen feltétel teljesülése esetén nem kell fizetni SZJA-t. Ha a feltétel nem teljesül, akkor hiába vagy 25 év alatti, fizetni kell. 25 év alattiak SZJA kedvezményének feltétele a havi 433.700 forint alatti bruttó bér. Felette már kell fizetned Neked is.

2022. szept. 14. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!