Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha volt KATÁS, aktív egyéni...

Ha volt KATÁS, aktív egyéni vállalkozóként csak a határidő utolsó napján jelentkezem általányadózásra (2022. október 31.-án), közben kell e bevallást teljesíteni a VSZJA szerint?

Figyelt kérdés
Bizonyos okok miatt csak októberben tudom 100%-ig eldönteni, hogy az általányadózást válasttom e. Úgy tudom a bevallási határidők 12.-i dátumra esnek. Mi van, ha én csak október 31.-én jelentkezem be általányadózásra? A 2022. szeptember-októberben kiszámlázott tételekre elég lesz pótlólagos bevallást csinálnom október 31.-én, az általányadóra bejelentkezés napján, számíthatok e mulasztási bírságra emiatt, ha közben nem adok be bevallást a VSZJA szerint?

2022. szept. 30. 03:48
 1/3 A kérdező kommentje:

Még egy kérdésem lenne: a vállalkozásom idén júniusban indult:


Egy tákékoztatóban ezt találtam:


Ha 2022. augusztus 31-én a régi kata alanya vagy és az új kata választására nem vagy jogosult, vagy nem szeretnéd alkalmazni, emellett 2022. szeptember 1-jétől az átalányadózást választod, akkor az átalányadózásra vonatkozó értékhatár idén (szeptembertől decemberig) 8 000 000 Ft (éves minimálbér tízszeresének harmada). Lényeges megemlíteni, hogy a kormányrendelet nem tér ki a kiskereskedőkre vonatkozó bevételi értékhatárra.


Fontos! A tevékenységét év közben kezdő, megszüntető vagy szüneteltető egyéni vállalkozó az értékhatárt a tevékenység folytatásának napjaival időarányosan veheti figyelembe.

--------------------------------------------------------------


Ezt az utolsó kitételt hogy értik? Az év közben indilt Katások nem jogosultak a 8 milliós keretre vagy mire értik ezt?


A törvényből kiderül, hogy a vállalkozást szptemberben kezdő vállalkozó 8 milliós keretre jogosult, így a volt Katások is értelemszerűen, de akkor mi ez a megjegyzés?

2022. szept. 30. 06:51
 2/3 Jani866 válasza:
Első kérdésedre a válasz nem. Második kérdésedre a válasz az, hogy az átalányadónál a bevételi keretösszeget arányosítani kell az adott időszakra. (regisztrált könyvelő és adótanácsadó vagyok)
2022. okt. 1. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tehát akkor október 31.-i általányadó belépés esetén elég lesz a szeptemberi bevallást is november 12.-ig beküldeni.


A második kérdés még nem teljesen egyértelmű, de akkor, ha október 31.-től volt Katásként általányadóba lépek, akkor szeptembertől visszamenőleg nekem is megjár az év utolsó hónapjára arányos 8 milliós általányadó keret vagy csak a január 1.-től futó Katásoknak?

2022. okt. 1. 04:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!