Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segítség! Szlovák cég esetén...

Segítség! Szlovák cég esetén le lehet írni költségeket a magyarországi számlákkal?

Figyelt kérdés
Magyarországon figyelembe veszik az adózásnál a keletkezett költségeket, és azt nem számolják hozzá az adóalaphoz, amiből adózni kell. De mi van abban az esetben, ha csináltatok egy szlovák céget? Ott be tudom nyújtani a magyar számláimat, hogy leírják? Köszönöm a válaszokat előre is.
2010. szept. 30. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Természetes. Persze nem bármit, csak ami életszerű és megindokolható. Áfával kell észen lenni hogy melyik szolgáltatásnál-terméknél hol van a teljesítés helye. Ami visszaigényelhető, azt eleve áfamentesen kell számlázni, ami nem, azt áfásan, mert másképp bukta van. Majd a (szlovák) könyvelőd elmagyarázza.
2010. szept. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Tulajdonképpen csak a működési költségeket kéne leírnom. Ilyesmi mint: telefon, posta, internet.

2010. szept. 30. 12:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ezek éppen neccesek lesznek! Ugyan nem vagyok könyvelő, de bennem a következők merültek fel.

1. Céget terhelő költségeknek a cég tevékenységéből származó bevételeket növelését kell szolgálják. Meg tudod indokolni, hogy miért van szüksége szlovák cégednek Szlovákiában végzett tevékenységéhez magyar szolgáltatóval kötött telefon és internet előfizetésre?

2. Én úgy tudom a magyar telefontársaságok koncessziós szerződése Magyarország területére szól. Teljesítés helye ezen szolgáltatásoknál a vevő székhelye, ami kívül esik a szolgáltató szerződésén.

2010. szept. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!