Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV-nál lévő befizetett...

A NAV-nál lévő befizetett ÁFÁból nem lehetne levonni a munkavállalói járulékokat?

Figyelt kérdés
Elképesztően visszaesett a forgalom és hatalmas árukészlet ragadt bent, amit már régen kifizettünk. Az új szezon sajnos csak márciustól indul, addig számottevő bevétel biztosan nem lesz. Sokat segítene, ha 10 ember járulékát addig nem kellene fizetni.
2022. dec. 8. 15:39
 1/9 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
81%
Nem pontosan értem, de ha az van hogy sok ÁFA túlfizetésetek van, azt át bírjátok vezetni járulékszámlára és abban az esetben nem kell befizetni.
2022. dec. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Az áfa 104 adónemből kérhetsz átvezetést a levont tb járulék számlára 407
2022. dec. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Az onya felületén lehet online kitölteni és beküldeni.

[link]

2022. dec. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Vajon a könyvelő miért hümmögött, mikor kérdeztem tőle ugyanezt? Nem akart vele dolgozni?

2022. dec. 8. 16:05
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Ez kb másfél perc, nem hiszem, hogy ezért hümmögött.
2022. dec. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem mondta, hogy van még fizetni való áfa idén, akkor csak nem volt kedve. Én nem is szóltam a könyvelőnek, megcsináltam magam, valóban pár perc.
2022. dec. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem mondta. Konkrtéan, 8 számjegyű összeg van bent...
2022. dec. 8. 16:37
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az átvezetés 30 nap a NAVnál (be is szokta tartani a határidőt, nem vezet át hamarabb, többszörös tapasztalat)

Ha a most fizetendő járulékokra is ezt tervezed, akkor az már nem fogják átvezetni december 12-ig.

Hogy keletkezett 8 számjegyű ÁFA túlfizetésetek?

Mert ha a befizetendő ÁFAid összegei pontosan voltak fizetve (nem utaltatok többet) és most lett több a levonható ÁFAd a befizetendő ÁFAdtól, az nem túlfizetés (NAVnál levő befizetett ÁFA)

Ilyen esetben visszaigényelhető ÁFAd lesz, aminél szokták javasolni a göngyölítést a visszaigénylés helyett (ami nagy eséllyel ÁFA ellenőrzést eredményez)

2022. dec. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


A kérdésre:Januárban és Februárban rendeljük az azévi készletet. Betankoltunk, majd Február végén kitört a háború. Az előző évekhez képest 90%-al esett vissza a bevétel.

2022. dec. 8. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!