Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nemzetközi küldemény Aliexpres...

Nemzetközi küldemény Aliexpressz vámkezelés segítség?

Figyelt kérdés
Aliexpresszről rendeltem pár dolgot (összesen kb. 11 000 Ft értékben, de különböző eladóktól, így több darabban jön). Kitűzők, meg egy 20 cm-es plüssállat. Most kaptam egy smst a postától, hogy vámkezelték a csomagomat. Azt nem értem, hogy AliExpresszen rajta volt, hogy price includes VAT, amiből én arra következtettem, hogy beépítették az árba a vámkezelést, most mégis vámot kell fizetnem. 2 napom van arra, hogy 659 Ft-ot fizessek, ha átvételkor vagy utólag akarom, akkor meg 1059 Ft-ot kell fizetnem. Most akkor hogy van ez? Legközelebb honnan lehet tudni, hogy mennyi a vám?

2022. dec. 28. 09:50
 1/1 anonim ***** válasza:
A VAT az áfa, szóval az áfát tartalmazza nem a vámot. A vámkezelésért nekem múltkor 400 Ft-ot kellett fizetni/csomag, ha kártyával akartam rendezni, kpban több. Vámot nem is kellett fizetni, csak a kezelésért.
2022. dec. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!