Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánszemélytől vásárolt...

Magánszemélytől vásárolt használt elektronikus árucikket szeretnék üzletszerűen eladni az interneten, hogyan kell adóznom ezután?

Figyelt kérdés
Tehát érdekelne, hogy milyen adózási módszer lenne a legalkalmasabb. Mivel nappali tagozatos hallgató vagyok, így a 2022es szeptemberi módosulatok alapján katás vállalkozóit se tudok kiváltani. Olvastam, hogy ehhez a tevékenységhez nem feltétlen szükséges vállalkozói, viszont nem találtam számomra teljesen világos megfogalmazást ezzel kapcsolatban. Az érdekelne, hogy a beszerzési költséget(mivel ügye magánszemélytől vásárolnék) hogyan tudom bizonyítani? Valamint, hogy a bevétel vagy a jövedelem összegét milyen adók sújtják, s ezt miképp tudnám rendezni. Bármi féle segítséget előre is köszönök!!
2023. febr. 5. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
De, ez vállalkozási tevékenység. Legyél átalányadózó, azzal szinte ingyen lenne az egész. A beszerzéseket pedig adásvétilevel tudod igazolni.
2023. febr. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
46%
Átalánynál csak a bevételről kell nyilvántartás, tök mindegy honnan szerzi be, a beszerzés nem kell nyilvántartani.
2023. febr. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogyne kellene. Konkrét elszámolás nem kell róla, de az áruk eredetét tudnia kell igazolni. Plusz azért is jó, ha esetleg visszamenőleg kirakják az átalányból.
2023. febr. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy jogszabály is előírja a költségszámlák megőrzését, annak ellenére, hogy az átalányadós időszakban elszámolni nem tudja.
2023. febr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!