Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Fizetés letiltásom volt...

Fizetés letiltásom volt NAV-nál, ami fizetve is van, erre küldenek levelet hogy?

Figyelt kérdés

Hogy... 5 év elévülés miatt nullázták a számlám, és XY összegnyi pénz túlfizetésem van.

Amit letiltottak tőlem, azt visszakaptam "túlfizetés" címszóval.


Akkor valóban 5 év után elévül az ügy? És az eddigi pénzeket 5 év után visszautalják? Mi ennek az értelme?

Teljesen zavaros vagyok, nem értem.



5 éven belül tiltották, majd eltelik 5 év, és az eddigi letiltott összegeket visszautalják.


????


2023. febr. 9. 19:00
 1/8 A kérdező kommentje:

Most akkor ezt a pénzt felvehetem?

De akkor miért volt értelme tiltani, mikor adós vagyok, ha tudták hogy mikor az ügy eléri az 5 évet akkor visszaadják a zsét?

akárhogy ragozom, a kérdésem ugyanaz...

2023. febr. 9. 19:01
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon zavaros.
2023. febr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg akkor, amikor elkezdték a levonást, akkor az a tartozás már 5 éven túli volt. Most, amikor lezárták, akkor nézték meg alaposabban és kiderült, hogy alapvetően már elévült amit behajtottak.


Te mit tudsz, mikori tartozás?

2023. febr. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az elevules onmagaban semmilyen jogkövetkezményt nem valt ki. Csak is akkor behajthatatlan egy tartozas elevules miatt, ha arra az ados hivatkozik.
2023. febr. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A tartozásom 2017-es.
2023. febr. 10. 13:44
 6/8 anonim ***** válasza:
A 2017. évi adótartozások 2022. október 10-én évültek, ha nem volt az elévülést befolyásoló egyéb körülmény a COVID szünetelésen kívül. Ezek szerint nem volt, így elévült a tartozásod. A NAV pedig - tévedésből - elévült tartozást hajtott be, így utólag törölték a nyilvántartásukból és a befizetett összeg így visszajár neked.
2023. febr. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az elevules onmagaban semmilyen jogkövetkezményt nem valt ki. Csak is akkor behajthatatlan egy tartozas elevules miatt, ha arra az ados hivatkozik."


Ne keverd a polgári jogi igény elévülését az adó- és köztartozás elévülésével. Más szabályok vonatkoznak rá. A NAV hivatalból köteles az elévülést megállapítani, az elévült tartozást a nyilvántartásából törölni. Nem kell külön megkérni őket rá.

A tartozás elévülését semmiféle fizetési felszólítás nem szakítja meg. Vannak körülmények, amik nyugtatják az elévülést (tipikusan egy ingatlanra bejegyzett jelzálogjog ilyen körülmény), de egy fizetési felszólítás nem az.

2023. febr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jogis, igazad van. Elkerulte a figyelmem hogy ez nav tartozas. Pedig szepen oda van irva.

Koszi.

2023. febr. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!