Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyire szokás olyant kérni...

Mennyire szokás olyant kérni egy munkahelytől hogy a bruttó fizetésünket csökkentse annyival amennyi egy általunk kinézett képzés költsége és fizessen be minket arra a képzésre?

Figyelt kérdés
Nem vagyok könyvelő de én úgy értelmezem hogy lényegesen olcsóbb lenne nekünk ez a képzés mintha az adózott jövedelemunkből magunk fizetnénk ki.
2023. febr. 20. 04:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Eleg balfaszsag. Ha a munkahoz szukseges kepzes akkor 100 szazalekban a ceg kene allja. Itban igy megy legalabbis
2023. febr. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez munka szerzödés modositgatást jelent, ezért általában macerás.
2023. febr. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Egyszerűbb ha 100% térítést kérünk?
2023. febr. 20. 07:16
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy szokták, hogy ha a képzés szükséges a munkához, akkor a cég fizeti és pont. Ha konkrétan nem szükséges, de kapcsolódik hozzá, akkor pedig tanulmányi szerződést szoktak kötni, tehát pl fizetik a képzést, cserébe neked x hónapig a cégnél kell maradnod.
2023. febr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
És ha egyáltalán nem kapcsolódik?
2023. febr. 20. 09:23
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az saját zsebre megy.
2023. febr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"És ha egyáltalán nem kapcsolódik?"


Attól még támogathatja, ugyanis semmi nem tiltja. Nyilván egy munkáltató nem fog kifizetni olyan képzést a dolgozójának, ami nem áll érdekében. Gondolom, ez érhető.

2023. febr. 21. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Csak ezért van az alapkérdés hogy ha a bruttó fizetést csökkenti és abból fizeti ki azzal a munkáltató nem veszít semmit. Nekem viszont olcsóbb lesz ugye mert nem adózott pénzemből megy hanem adózatlan pénzemből.
2023. febr. 21. 06:28
 9/17 anonim ***** válasza:
Oké, akkor számolj utána. Tegyük fel, hogy 500 ezer forint a képzés. Megállapodsz a munkáltatóval, hogy 41 ezerrel csökkenti a fizetésedet és akkor egy év alatt kijön a fél millió. Kifizeti a képzést, megcsinálod, letelik az egy év. Utána közli, hogy "bocsi, nem tudom most visszaemelni a fizudat, most csak 20-at tudok rátenni, majd talán jövőre.
2023. febr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Akkor képzettebben jobb állást keresek. Ha alá van írva 3 év akkor 3 év múlva. (Mondjuk a kérdéses képzés 3 év)

Amúgy se azért megyek képzésre hogy utána ugyananyi legyen a fizetésem mint volt így ez akkor se jó ha visszaemeli

2023. febr. 21. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!