Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldre dolgozó contractorké...

Külföldre dolgozó contractorként muszáj vállalkozást csinálnom?

Figyelt kérdés

Kaptam egy ajánlatot EU-n belüli cégtől, havi 4000 Euro, számlát kell kiállítanom nekik, az alapján utalnak.


Ugye így nyilván egyéni vállalkozást kellene indítanom, átalányadózás.. stb.


Engem az érdekelne, hogy a számla kiállításával kapcsolatban milyen követelmények vannak? Milyen sorszám, egyebek szerepelnek rajta, és ezeknek van-e később jelentősége, mikor ők az ottani szabályok alapján költséget vonnak le...stb., van-e kontakt a két ország adóhatósága között?


Azt nem tudom megcsinálni, hogy kiállítok egy számlát kamu adatokkal, utalják nekem a pénzt a saját számlámra, aztán ők ott elszámolnak, amit akarnak? Én pedig nem csinálok semmiféle vállalkozást, csak kapom tőlük a pénzt. Arra nyilván semmi esély, hogy a NAV egy ilyen nevetséges összeg eredetét ellenőrizgesse, ezt úgysem fogja a bank jelezni feléjük, amúgyis minden hónapban fix, ugyanakkora, nem gyanús egyáltalán.


Inkább az a kérdés, hogy konkrétan a számla adatai tényleg beazonosításra kerülnek-e, van-e jelentősége a rajta szereplő sorszámnak, ilyesminek. Adószámnak nem adhatom meg a saját privát számomat?



2023. márc. 16. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Napi troll. Egy contractor nem lehet ennyire hülye.
2023. márc. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

És miért is akarsz adócsaló lenni?

Kamu számlára nem fognak neked utalni, mert szépen beírják az adószámot a VIES-en, látják, hogy invalid és nem fizetnek.


Amúgy meg EU-n belül a NAV is értesül a dolgokról és szépen megbüntetnek.


Indítasz egy átalányadós vállalkozást, leszámlázod nekik a havi 4000 Eurót és leadózod, amit kell. Még úgy is marad neked nettóba legalább 1,2 millió forint havonta.

2023. márc. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen muszaj. Keress meg egy konyvelot mielott lecsukatod magad...
2023. márc. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#1 mi az összefüggés?
2023. márc. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem is napi szinten betalálnak Linkedinen ezekkel, ne dőlj be nekik!
2023. márc. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A 2-es megválaszolta, köszönöm, tehát van rendszer, ahol csekkolni tudják a számla adatait EU-s szinten is.


Adót azért nem szerettem volna fizetni, mert emellett van magyar munkahelyem is, ahol semmit nem csinálok HO-ban, azt nem is tervezem felmondani, adózok azzal épp eleget.

A magyar állam rohadtul nem látja el a feladatait, stadionokat, yachtokat meg kommunista osztogató politikát nem akarok finanszírozni a nehezen kiharcolt eurós jövedelmemből.


Lecsukás meg nem tudom hogy jön szóba, ha nem jó a számlám, akkor elmondom nekik, hogy jaj, bocsi, valamit benéztem, blablabla, aztán max. bukom a melót, és szépen folytatom tovább a magyar semmittevős HO melómat. Mi köze ehhez a NAV-nak?

Egyébként is dolgozik ott ismerősöm, rengeteget beszél a működésükről, egyszerűen rohadtul sokat feltételeznek róluk az emberek, hogy mennyi jogkörük van, és még a seggünk lyukába is belelátnak, a valóságban meg egy gagyi sóhivatal, ami az is csoda, ha egy levelet ki tud kézbesíteni. Rohadtul nem foglalkoznak magánszemélyek milliós nagyságrendű kis szirszar jövedelmével.

2023. márc. 16. 17:23
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem betaláltak, nem linkedines állás, én jelentkeztem klasszikus CV-vel, volt már interjú, valós ajánlat, nem kamu.
2023. márc. 16. 17:24
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Főállás mellett meg aztán pláne ne izgulj a vállalkozósdi miatt. Átalányadózóként főállás mellett nincs minimum járulék, csak a tényleges jövedelem után kell adózni. Évi 1,3 millóig SZJA sincs, a bevételből meg mindenféle számla nélkül leírható 40% költség, szóval gyakorlatilag a bevételed 60%-a után kell fizetni a 13%-os SZOCHO-t meg a 18,5%-os TB-t és 1,3 millió után a 15% SZJA-t. Sokkal kedvezőbb, mint ugyanaz a bruttó alkalmazottként.
2023. márc. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!