Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ügyfélkapun késhet a feltüntet...

Ügyfélkapun késhet a feltüntetése a munkaviszony bejelentettségének?

Figyelt kérdés

3 hete dolgozom (újra) egy cégnél, első dolgom volt, hogy megnézzem ügyfélkapun keresztül, hogy be lettem-e jelentve. Nem voltam, de vártam 1 hetet, míg rákérdeztem a munkáltatómnál, mert nem akartam tolakodó lenni.

Azzal a magyarázattal jött, hogy mostanság kirúgtak egy csomó NAV-ost, emberhiány van ott, nem igazán tudják ellátni a dolgaikat semmilyen téren, így késnek minden adatbevitellel, stb... mondta, hogy nézegessem, hátha frissül a rendszer. Közben a férjem utánakérdezett a könyvelőjénél és ő megerősítette, hogy valóban előfordulhat, hogy csúsznak a dolgok, de kb. hónap közepéig azért el szokták rendezni a dolgokat. Így 3 hét után sem látom, hogy be lennék jelentve az ügyfélkapu szerint. Szóval nem tudom mi legyen...

Az a kérdésem, hogy valóban ennyire gázos a helyzet a NAV környékén vagy át akar verni a munkáltató cégem?

Korábban dolgoztam már ennél a cégnél fél évet, és akkor első perctől be voltam jelentve az utolsóig. Szóval ezért sem tudom mit higgyek.



2023. márc. 17. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapun keresztül pontosan hol nézted? Melyik menüpontban?
2023. márc. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egészségbiztosítási Alapkezelő Online rendszerében és azon belül a Biztosítási jogviszony lekérdezése
2023. márc. 17. 15:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak hónap elején kell elküldeni a bejelenteseket.
2023. márc. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja és online csinálnak már minden bejelentést tehát a nav nem késhet.
2023. márc. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Egészségbiztosítási Alapkezelő Online rendszerében"


Miért nem a NAV rendszeréből kéred le? Mivel másodpercre pontosan regisztrálja a NAV rendszere a munkáltatói bejelentést, ezért furcsállom a munkáltató magyarázatát.


Az meg nettó hülyeség, hogy kirúgdostak sok NAV-ost, mikor emberhiány van ott is.

Ha valami "késik", akkor az programhiba/leállás/frissítés miatt szokott lenni.


Itt lépjél be az ügyfélkapus belépéseddel és keress a szolgálatások menüpont alatt olyasmit, hogy "biztosítási jogviszony lekérdezés", vagy valami ilyesmit.


Ha ott nem látszik a bejelentés, akkor 99,9 %, hogy nem jelentettek be a NAV-hoz.


[link]

2023. márc. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A NAV ügyfélportálon a Foglalkoztatással kapcsolatos bejelentések-ben a Foglalkoztatásommal kapcsolatos adataim-ban a Biztosítási jogviszonyok-at kérdezd le.

[link]

2023. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogy mi lett a végeredmény! Látszik a NAV nyilvántartásában, hogy bejelentettek?
2023. márc. 18. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Megnéztem itt is, de itt sem jelzi, hogy be vagyok..


Köszi egyébként a segítséget!


Hát várok még 1 hetet, aztán ha még mindig nem, akkor ismét rákérdezek a munkáltatónál..

2023. márc. 19. 20:00
 9/9 anonim ***** válasza:

3 hete dolgozol és még nem látod a NAV rendszerben a bejelentésed?


Akkor szinte 100 %, hogy nem is jelentettek be.

2023. márc. 20. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!