Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha elfogadtam a nav által...

Ha elfogadtam a nav által készített adóbevallást, akkor a könyvelő bevallásával mi lesz?

Figyelt kérdés

Sztem jó nagy hülyeséget csináltam!

Kellett egy külföldi adó visszatérítéshez papír, amit csak úgy adtak ki ha a navos tervezetet elfogadom.

De én közben egyéni adóbevallást is csináltattam ami ma jött meg. Most akkor ezt is aláírhatom?? Vagy ezzel tudják módosítani a másikat, ha az valahol nem jó?

Sajnos eddig csak külföldön dolgoztam, szóval nekem ez új.


2023. márc. 24. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem erről kérdezd meg egyenesen a NAV-ot, ha kell, akkor tudnak módosítani is. Nekem volt már olyan, hogy utólag korrigáltak, abban az időben, amikor a NAV még nem csinálta meg, és éppen munkahely sem készítette el, szóval valahogy ki kellett okoskodni, és egy könyvelő ismerős segített, aki meg elcseszte, csak ezt pár évvel később jelezte a NAV, amikor már nem is nagyon emlékeztem, mi volt. Szerencsére az én káromra tévedett az ismerős, szóval nekem járt vissza pénz, de azért jobban örültem volna, ha nem kell azt a plusz kört megfutni. Én a helyedben bemennék még bevallási határidő előtt, javítsák most, ha valamit javítani kell, nézzék át, segítenek.
2023. márc. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Inkább a könyvelődhöz menj és mondd el neki ugyanezt. A NAV nem fogja tudni neked javítani, mert nem tudhatják, hogy milyen egyéb dolgot kellene bevallanod. A 2 bevallás (tervezet és a könyvelő által csinált) amúgy miben tér el? Ha semmiben, akkor nincs teendőd. Ha eltér a könyvelő adóbevallása, akkor önrevízióként adjátok be és akkor az fog bevallásnak számítani.
2023. márc. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Huh második, akkor ezek szerint nem csináltam nagy hülyeséget? Ez jó hír! :) megmondom akkor a könyvelőmnek, hogy ellenőrizze.
2023. márc. 24. 14:31
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Annyira nagy hülyeséget nem tudtál volna csinálni. Ha el is fogadtad a tervezetet és utána beadsz még egyet, akkor a nav kiértesít, hogy dupla bevallás, vizsgáld felül, hogy melyik a jó. Ha az első, akkor nincs teendő, ha a második, akkor helyesbítés vagy önellenőrzés.
2023. márc. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha az általad elfogadott NAV-os tervezet egyezik a könyvelő által készítettel, akkor minek adnád be a könyvelőit?


Ha nem egyezik, és beadod, akkor az lesz, amit a 4. válaszoló írt. Kiértesít a NAV, hogy kétszer adtál be bevallást, döntsd el, hogy melyiket tekinted helyesnek.


A döntésed alapján vagy semmi dolgod nem lesz, vagy helyesbíteni kell az első, vagy önellenőrzést beadni rá.

2023. márc. 25. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!