Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi az a pénzmozgás egy lakossá...

Mi az a pénzmozgás egy lakossági számlán, ami még nem érdekli a NAV-ot?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy csak akkor kezdi el érdekelni a NAV-ot a számlámra havonta érkező pénz, ha az átlép egy bizonyos szintet havonta. Mennyi ennek a valóság alapja, illetve mi ez az értékhatár?
2023. márc. 29. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
tippszmikszölsz?
2023. márc. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Az is számít,hogy honnan jön a pénz. Minden bankszámlát a bankok figyelnek mesterséges intelligenciával. (AI-val) (nyilván ennyi bankszámlát képtelenség lenne naponta ellenőrizni emberi munkaerővel). Senki nem tudja hogy mi alapján szűr, kategorizál az AI. Ezt a bankok nyilván nem fogják elmondani mert akkor új rendszert kellene fejleszteni. De most lehet 100 milliós pénzmozgás is a számládon ha látják hogy teljesen legális helyről van, van munkád stb. A kérdésedre senki nem fog tudni pontos választ adni, mert senki nem tudja pontosan,hogy mi alapján szűr a rendszer. Ezt max pár banki nagykutya tudja.
2023. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
#2-es vagyok. Azt kifejtettem,hogy a NAV nem látja senkinek a bankszámláját amíg nem jelez nekik a bank hogy valami gyanús, vagy ha az adott személy ellen nincs pl rendőrségi eljárás sikkasztás miatt.
2023. márc. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
9%

Semmilyen jelentést nem tesznek a bakok a NAV-nak.

Máskülönben meg semmilyen hozzáférése nincsen a NAV-nak banki számlákhoz. Csak adatbekérés útján tudnak ilyen infót szerezni, ahhoz meg hivatalos végzés kell egy konkrét ügyben, hogy kérhessenek be adatot.

Szóval ha nincs ellened pl. büntetőeljárás, akkor ilyen nem történhet. Banktitok.

2023. márc. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#2 Én inkább úgy fogalmaznék, hogy mi akik fejlesztjük sem tudjuk. Annyira legacy a rendszer a legtöbb helyen, hogy mindig inkább csak hozzáírsz újat.


Több bankban állítólag a core rendszer még DOS-os, mert senki nem meri lecserélni.

2023. márc. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Semmilyen jelentést nem tesznek a bakok a NAV-nak."

De igen. A pénzmosás és terrorizmus finanszírozás megelőzését szolgáló törvény alapján a gyanúsnak ítélt pénzmozgásokat jelentik. A NAV pedig eldönti, hogy foglalkozik tovább vele vagy sem.


"Máskülönben meg semmilyen hozzáférése nincsen a NAV-nak banki számlákhoz."

Ez így igaz. Közvetlenül nincs.


"Csak adatbekérés útján tudnak ilyen infót szerezni, ahhoz meg hivatalos végzés kell egy konkrét ügyben, hogy kérhessenek be adatot."

Az adatbekérés igaz, de az, hogy hivatalos végzés kell hozzá, már nem igaz. Például egy adóhatósági végrehajtó simán kérhet adatot vagyonfeltárás miatt. Mindenféle végzés nélkül. 8 napon belül mindenki köteles ennek eleget tenni, egyébként mulasztási bírsággal sújtható. Még a bank is.


"Szóval ha nincs ellened pl. büntetőeljárás, akkor ilyen nem történhet." Szóval mégis megtörténhet.


"Banktitok." Ez így igaz, de mivel a törvény kötelezővé teszi az adatszolgáltatást, ezért ilyen esetben megszűnik a "banktitok".

2023. márc. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
6: Akkor hívj fel 3 bankot és kérdezd meg! Én felhívtam ezek miatt a hülye kommentek miatt idén: nem tesznek!
2023. márc. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6:

"Úgy tudom, hogy csak akkor kezdi el érdekelni a NAV-ot a számlámra havonta érkező pénz, ha az átlép egy bizonyos szintet havonta. Mennyi ennek a valóság alapja, illetve mi ez az értékhatár?"


Akkor esetleg nevezd meg ezt az értékhatárt!

Mennyi, mondjuk 100 millió Ft?

100 milliós tranzakció évente több millió van. Szerinted van kapacitásuk mindnek utánanézni?


Én rákérdeztem konkrétan erre az értékhatárra, és azt mondták, nincsen ilyen!

2023. márc. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem érdekli.vettem lakást majd eladtam 140 millió volt semmi se történt. Ha a kajmán szigetekről naponta jönne 5 millió és menne seychellesre tuti hogy a bank jelezné
2023. márc. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
tehát ha fekete munkával jön a számlámra havi 500K, az már nem egészséges? :)
2023. márc. 30. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!