Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha év közben nem vallottam be...

Ha év közben nem vallottam be negyedévenként a lakásom bérbeadásából származó jövedelmet és nem fizettem adóelőleget, megbüntetnek, ha május 20-ig bevallom?

Figyelt kérdés
Egyáltalán, van, aki bevallja??? :)

2023. ápr. 11. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Nincs aki bevallja, mert nem kell bevallani. Csak negyedévente adóelőleget fizetni, ha elérte a 10ezret. Most valld be, fizesd be és ennyi, nem fognak cseszegetni érte. Én amúgy havonta fizetem, nekem így egyszerűbb.
2023. ápr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért nem vallottam be, mert félreértettem valamit. nagyon sokat költöttem az elmúlt 3 évben a lakás felújítására és berendezésére és azt az információt kaptam, hogy ez csökkenti az adó összegét. De közben kiderült, hogy nem az adóösszegét, hanem az adó alapját csökkenti.
2023. ápr. 11. 14:41
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem már egyszer behivatott a NAV elbeszélgetni, mert "elfelejtettem" bevallani a lakáskiadásból származó jövedelmet.


Pont azzal tudtam megúszni én is annak idején, hogy azt mondtam, hogy a felújításra többet költöttem, mint a kiadásból származó bevételem volt, és ezt számlákkal is tudtam igazolni.


Egy kis ejnye-bejnye után kijavíthattam a bevallást, és azóta minden évben rendesen fizetem az adót.

2023. ápr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
negyedévenként nem kell bevallanai, elég májusban és én akkor szoktam egy összegben is kifizetni az adót.
2023. ápr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mindenképpen kell számla a kiadások igazolásához? Pl. arra gondolok, hogy berendezett lakást adok ki és vettem magánszemélytől egy használt mosógépet vagy használt bútort, akkor azt nem tudom sehogy sem elszámolni?
2023. ápr. 11. 14:51
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan nem tudod elszamolni mert nem kaptál rola szamlat.
2023. ápr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Magánszemélytől nem fogsz számlát kapni, tőle adásvételi kell.
2023. ápr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én megnéztem néha pár hónapot nem történt semmi. De javareszt fizetem. különben nem tudjak ellenőrizni hogy fizettel e előleget mert lehet hogy az utolsó negyedevben kaptad a pénzt.
2023. ápr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
Tedd legálisan. Jobban védhető.
2023. ápr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a 15% SZJA nekem megéri, hogy nyugodtan aludjak...inkább befizetem.
2023. ápr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!