Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valaki alanyi adómentes...

Ha valaki alanyi adómentes egyéni vállalkozó, és eléri a 12 milliós határt, utána hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Mi változik utána?

Kizárólag az, hogy a számlának tartalmaznia kell 27% áfát, és marad a 40/60 as költséghányad?

12 millió felett van újabb határ, vagy itt már mindegy mennyi a bevétel? Ugyan az a szabály vonatkozik évi 13 millióra és sokszáz millióra is?


Valaki le tudná írni részletesen, mi történik, ha elérem a 12 milliót? Esetleg videó erről a neten?


(Könyvelőm sajnos csak addig vállalt, amíg AAM vagyok, és szólt, ha így haladok, nyár végéig keressek mást)


2023. ápr. 12. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Az milyen könyvelő már, aki nem vállal áfás cégeket, te jó isten :D Nálunk pont az áfás vállalkozók vannak többségben. Na de kinek mi persze.

Be kell adni a változásbejelentőt, és amivel átléped a 12 milliót, annak már áfásnak kell lennie. Kell nyitnod pénzforgalmi számlát, ha eddig még nem volt. Áfa szempontjából innentől már nincs határ, csak az átalányadó bevételi határára kell figyelni, mert ha azt meghaladod, akkor átkerülsz visszamenőlegesen vjsza-ba.

2023. ápr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én fodrászatot csináltam már fel év után atleptem a határt. Úgy megy ahogy a fenti válaszoló leírta
2023. ápr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az év hátralevő részében már nem vállal több munkát.
dec. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!