Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Áfánál a termékértékesítés...

Áfánál a termékértékesítés után fizetendő adót miért lehet levonni?

Figyelt kérdés

"jogosult arra, hogy az általa fizetendő adóból levonja azt az adót, amelyet

- termék beszerzéséhez, szolgáltatás igénybevételéhez kapcsolódóan egy másik adóalany rá

áthárított;

- termék beszerzéséhez, szolgáltatás igénybevételéhez kapcsolódóan fizetendő adóként

megállapított;

- termék importjához kapcsolódóan

- maga vagy közvetett vámjogi képviselője megfizetett, illetőleg

- maga vagy közvetett vámjogi képviselője fizetendő adóként megállapított;

- előleg részeként megfizetett;

- termékértékesítéséhez kapcsolódóan fizetendő adóként megállapított."


Nem értem az utolsó pontot. A fizetendő adóból vonjuk le a levonható adót, ez meg azt állítja, hogy jogosult a fizetendő adó levonására? Valaki ezt érti, hogy miért így van?



2023. ápr. 22. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Én nem vagyok könyvelő, így ez nem lesz szakszerű: Fel van sorolva, hogy mikor jogosult az áfa levonására. Pl. ha veszel valamit már fizetsz áfát. Ha továbbértékesíted, akkor áfásan adod el. Ha ezt az utóbbi áfát befizetnéd, az azt jelentené, hogy kétszer fizeted ugyanazt az áfát, ezért leszel jogosult levonni azt az áfát, amit a vásárlásnál fizettél és csak a hasznod után fizetsz áfát. Ha 10 Ft-ért veszel valamit és 13 Ft-ért adod el, akkor csak a 3 Ft-nak az áfáját kell befizetned.
2023. ápr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezt értem. A beszerzéseit terhelő előzetesen felszámított adót levonhatja.


De akkor miért írja azt, hogy "jogosult arra, hogy az általa fizetendő adóból levonja azt az adót, amelyet

- termékértékesítéséhez kapcsolódóan fizetendő adóként megállapított."


Ugye itt azt írja, hogy a fizetendő adót vonhatja le.

2023. ápr. 22. 19:12
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól olvasom, akkor a 120paragrafust hoztad. Az utolsóból hiányzik a 11par 2bek a és b pontja, ami a saját rezsis beruházást taglalja. Hülyén hangzik, de saját magának végez termékértékesítést, ha épít mondjunk egy új raktárat magának.

Első lépés, lesz fizetendő adója, és ha jogosult áfa levonásra, akkor le is vonhatja.

2023. ápr. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!