Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Személygépjármű üzemanyag...

Személygépjármű üzemanyag áfája levonható?

Figyelt kérdés
Cég által bérelt személygépjármű használata során a dolgozóknál nincs kizárva a magáncélú használat. Ekkor a cég szempontjából a bérleti díj áfájának 50%-a levonható, az üzemanyag áfája viszont nem (benzines és hybrid is van). Jól tudom? Köszönöm a válaszokat!
2023. ápr. 25. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:

A benzin (a néhány kivételtől eltekintve) amúgy is tételes levonási tilalom alatt van.

Az 50% is csak akkor annyi a bérleti díjnál, ha azt választja a cég.

Cégautóadó rendezve?

2023. ápr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Cégautóadó rendben! Tehát a benzin áfája nem levonható szerinted sem. Értem.
2023. ápr. 26. 13:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát ez nem szerintem kérdése, az áfatörvényben tételes tiltás alá esik. A kivétel között pedig ez az eset nem szerepel.
2023. ápr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!