Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Sikerült bárkinek régi KATA +...

Sikerült bárkinek régi KATA + átalányadóval kitölteni az eSZJA-t?

Figyelt kérdés
Siralmas ez az űrlap, most ott tartok vele, hogy a 116.sor és a 15. sor kölcsönösen függenek egymástól. Pontosan tudom mennyi a bevétel, jövedelem, költséghányad, mennyit kéne adóznom, igazából 0 forint, mert az adómentes keretből nem lógtam ki a három hónapra, a KATA zárót meg már rég beküldtem, erre kapom az arcomba ezt a rettenetet, és fogalmam sincs ezeket a számokat hol töltsem ki rajta. Melléje adtak egy 400 oldalas tájékoztatót, aztán sok sikert kívántak hozzá. Igazi 21. századi megoldás. Van bárki, akinek sikerült átrágnia magát rajta, vagy adjam fel, és menjek be inkább személyesen? Videót sajnos nem találtam a kitöltéséről. :S

2023. máj. 20. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem faék egyszerű. Igazából a 13-06 lap 115. sorába beírod a bevételed. Onnantól számol mindent. A 13-01 lapon beírod az adózás módjához a négyest, meg jelölöd ha 80 vagy 90%-ba tartozol.
2023. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ugyanezt csináltam magamtól is, és az AutoKATA útmutatója is ezt írja [link] , de nem működik nálam, hibát ír: "Ha az EV-11. sorban a kód értéke 1, 2, 3, 4 vagy 6, akkor az EV-66. sorban jelölni kell, hogy az adót a módosított vállalkozói adóalap alapulvételével számítja." Ha berántom az űrlapot, amiben a 66. sor van, akkor még további sorokra hivatkozik, aztán a végén beránt egy tucat űrlapot, amiről azt sem tudom mi a franc kb. Lövésem sincs mit értenek amúgy módosított adóalap alatt.
2023. máj. 20. 21:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor hagyd ezt a szart és csináld meg ányk-ban. Amúgy is sokkal egyszerűbb.
2023. máj. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem, hogy az valami kedvezményekkel csökkentett adóalap, de nincsen semmi kedvezmény, ha csak nem az 1.2 milla adómentesre gondolnak, de úgy tűnik nem. Az lesz, hogy holnap felhívom a NAV-ot, hogy mit kezdjek a (z)űrlapjukkal. ÁNYK-t nem akarom feltenni, örültem, hogy nem kell használnom. Azt mondjuk nem értem, hogy minek három féle rendszer (ÁNYK, ONYA, eSZJA) ugyanarra a témára, meg még ezen kívül is van tuti egy pár. Vagy hát gondolom mindegyik pár milliárdos közbeszerzés. Jó lenne valahogy bekerülni ezekbe a körökbe, hogy már nem szivat a rendszer, hanem a haszonélvezői vagyunk... :-)
2023. máj. 21. 00:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hátha van még a zorbánnak szingli leánya :D
2023. máj. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy az EV-11 jövedelem nyereség minimumról nyilatkoztam, amit nem kell átalányadóban, aztán azért kért még be ezer űrlapot. Így most rendben van.
2023. máj. 21. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!