Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha van már bejelentett munkám,...

Anonymus93 kérdése:

Ha van már bejelentett munkám, de az előző hónapban magamnak kellett volna fizetni a TB járulékom, azt utólag köteles vagyok befizetni? Van elévülési idő? Vagy amíg akár 100 ft. tartozásom van, addig nem látnak el?

Figyelt kérdés

2023. jún. 11. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze hogy köteles vagy.

Ha be nem fizetett tartozásod van, az idővel még emelkedni is fog.

2023. jún. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%

5 év az elévülési idő.

Nekem nem emelkedett, sőt meg se próbálták behajtani.

5 év elteltével írtam egy levelet, hogy elévülésre hivatkozva kérem, hogy töröljék. Törölték.

2023. jún. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%
Ha dolgoztál előtte is, akkor 45 napig még van érvényes biztosításod.
2023. jún. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ha van már bejelentett munkám, de az előző hónapban magamnak kellett volna fizetni a TB járulékom, azt utólag köteles vagyok befizetni?"

Nyilván igen, hiszen az az időszak nem lefedett munkaviszonnyal. Persze ehhez az is kell, hogy legyen már előírva a kötelezettség arra az időre. Ha nincs előírva, akkor nincs mit befizetni. A NAV írásban értesíti az adózót, ha keletkezik ilyen kötelezettsége. Biztos, hogy van fizetnivalód?


"Van elévülési idő?"

Igen van. 4 év alapból. Ha a NAV végrehajtást is indított a tartozás behajtása érdekében, akkor ez a 4 év 6 hónappal meghosszabbodik. Ha mondjuk a végrehajtási eljárás során jelzálogjogot jegyeznek be az adós ingatlanára, akkor a tartozás nem évül el soha.



"Vagy amíg akár 100 ft. tartozásom van, addig nem látnak el?"

Az orvos ellát. Vagy ingyen, vagy fizetned kell érte.

Fizetős akkor lesz az egészségügyi ellátásod (piros TAJ-szám), ha 6 havi járulékösszegnek megfelelő tartozást halmozol fel a 408. Egészségügyi szolgáltatási járulék adónemen. Ha az alatt tudod tartani a hátralékot, akkor zöld marad a TAJ-számod.

Ha már piros lett a TAJ-számod, akkor addig nem vált vissza zöldre, amíg az utolsó fillérig nem rendezed a hátralékod. Ha rendezed, másnaptól lesz újra zöld.

2023. jún. 12. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!