Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Örököltem egy házat, nem...

Örököltem egy házat, nem egyenes ági rokontól, ezért öröklési illetéket kell fizetnem ami 2 millió Ft, ezt jelenleg nem tudom kifizetni, fizetési haladékot kell kérnem, amíg nem adom el az ingatlat, viszont az eladás így is lehetséges?

Figyelt kérdés
El tudom úgy adni az ingatlat ha az illetéket még nem fizettem be? Csak a ház árából lesz rá pénzem. Voltatok már hasonló helyzetben? Adtatok már be ilyen kérelmet? Minden infó jól jön ezzel kapcsolatban!

2023. jún. 26. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
5%
Ha nincs kétmillád, s elmúltál 20 éves, akkor nem érdemled meg a 22 millás örökséget, hisz nem tudsz bánni a pénzzel.
2023. jún. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Részletfizetési kérelmet lehet kérni. Mi 2 évre kértük, megkaptuk. Ha el akarod adni, akkor meg kifizeted egyben az előlegből.
2023. jún. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Mi is beadtunk kérelmet kamatmentes részletre, két évre.


Végül talán egyre kaptuk meg, de vagy egy évvel később kaptuk kézhez a határozatot, szóval egy évig semmit nem fizettünk.

2023. jún. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"El tudom úgy adni az ingatlat ha az illetéket még nem fizettem be?"

Semmi nem zárja ki egészen addig, amíg a NAV az illetékfizetési kötelezettség miatt - adott esetben - jelzálogjogot nem jegyeztet be az ingatlanra ("lefoglalja"), mivel ez elidegenítési és terhelési tilalmat is jelent egyben.


"Csak a ház árából lesz rá pénzem. Voltatok már hasonló helyzetben?"

Nem voltam, de ismerem a jogi útját.



"Adtatok már be ilyen kérelmet? Minden infó jól jön ezzel kapcsolatban!"

A NAV részletfizetési kérelemmel kapcsolatos infó a következő:

Ha az illeték esedékességét követő (fizetési határidő) 8 napon belül nyújtod be a kérelmet, akkor az alapból szünetelteti a végrehajtási eljárást. Tehát ha még nem folyik ilyen az illeték behajtása iránt, akkor nem is indul el a végrehajtás. Ha már elindították, akkor pedig szünetelni fog az. Ilyen formán az ingatlant még nem biztos, hogy bevonták az eljárásba, tehát szabadon értékesítheted.


Egyébként mindenféle joggal terhelt ingatlan is értékesíthető, ha az értékesítés által vagy bármilyen más módon kiegyenlíted maradéktalanul az adótartozásod előtte vagy akár utána.


Tehát ha kapsz részletfizetési lehetőséget a NAV-tól és el akarod adni az ingatlant, nem kell egybe kifizetni a tartozást.

2023. jún. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Első sorban fizetési haladékot szeretnék kérni egy évre, nem részletfizetést, vagy nem jó ötlet?
2023. jún. 27. 07:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy az van-e kamatmentes. Ha egy év fizetési halasztást kérsz akkor az kamattal plusz 280.000 forint.


Lehet megadják kamatmentesre, akkor jó ötlet. De amúgy csak te tudod, hogy neked mi éri meg, ha inkább eladáskor 2.280.000 forintot fizetsz be (ha két évig nem adod el, akkor 2.560.000-t), akkor lehet azt is választani.


Amúgy az ügyvéd, aki az örökösödést intézi nem tud segíteni, neki lehet van jobb ötlete? Ha nem, akkor írj a NAV-nak szerintem.

2023. jún. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%

"Első sorban fizetési haladékot szeretnék kérni egy évre, nem részletfizetést, vagy nem jó ötlet?"


Ötletnek jó. Nyilván kell hozzá a NAV is, aki "belemegy". Ha a kérelembe leírod, hogy az örökölt ingatlant értékesíteni kívánod, aminek az árából aztán kifizetnéd az illetéket és behatárolod, hogy kb. mennyi idő mire ezt le tudod zongorázni, akkor akár tud is működni a dolog. A NAV általában akkor engedélyez halasztást, ha tudod igazolni valamivel, hogy X időpontban pénzhez jutsz, amiből megfizeted az adótartozást. Például valakinek kölcsön adtál és X napon jár le a visszafizetési határidő.


Tehát minden a NAV-on múlik. Nem lehetetlen, hogy adnak 2-3 hónap haladékot, akár kamatmentesen is. Ha a határidőt elmulasztod és mégsem sikerül megfizetni a tartozást, akkor az eredeti esedékességtől visszamenőleg felszámítják a kamatot.


1 év fizetési halasztást nem szoktak engedélyezni. 1-2-3 hónapban gondolkodj csak a Te esetedben.


Ügyvéd egy NAV-os fizetési kedvezményi kérelemben mit tudna segíteni? Semmit...

2023. jún. 28. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!