Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Webshop üzemeltetéshez ti...

Webshop üzemeltetéshez ti milyen adózási formát választottatok?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozásnak van a vállalkozói jövedelemadó, az átalányadó, meg a KATA nem? Ez a három.. melyiket válasszam ha azt se tudom hogy mennyi lesz a bevételem.. ezt előre nem tudom megmondani.. Csak én csinálom, nincs alkalmazott, nem költök eszközökre stbstb.. nincs céges autó.

Annyi még, hogy mellékállásban csinálnám, van főállásom. A másik meg, nem tudom mennyire számít, de jelenleg Ausztriában van a főállásom, nem Magyarországon. Ingázó vagyok, szóval van állandó bejelentett lakcímem itt, annyi hogy a főállásom osztrák.



2023. júl. 4. 17:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom ezek számítanak e, de ha valakinek van erről tapasztalata, szívesen meghallgatom.
2023. júl. 4. 17:02
 2/4 anonim ***** válasza:
Mellékállásban kb biztosan az átalány a legjobb a kezdéshez.
2023. júl. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És hogy kell könyvelni? Oké tudom könyvelőt kell fogadnom.. de tegyük fel ha én magamnak akarom? Egyéni vállalkozóit nyitok Ügyfélkapun keresztül aztán miket kell fizetnem és milyen ütemben? Mennyit? Hogy kell bevallani? Ugyfélkapun? Mikre kellek odafigyelni?
2023. júl. 4. 17:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem elég megnyitni a vállalkozást. Be kell jelentened pluszban a navhoz a biztosítási jogviszonyt, önkormányzat hipa, kereskedelmi tev bej, kamara. Aztán termékkörtől függően egyéb bejelentés/engedély. Új nyalánkság az epr, webshopként nagy eséllyel vonatkozhat rád. Ha ezeket megcsináltad, utána lehet kezdeni, számlázóprogran, nav összekötés, webshop api, fizetési szolgáltató(k), szállítmányozók, etc. Az adók bevallására van az ányk, vagy az onya. Itt tudod beadni az esetleges havi/negyedéves/éves bevallásokat. A fizetendő az sokmindentől függ, de leginkább a bevétel mértékétől. Beszerzés lenne külföldről? Mert akkor plusz bevallás(ok) is kell(enek). Értékesítés csak belföld? Magánszemélyek vagy cégek? Kelleni fogg oss? Szóval nem olyan egyszerű, én mindenképpen ajánlom egy könyvelő kollégával való egyeztetést.
2023. júl. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!