Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen címre kell kérnem a...

Milyen címre kell kérnem a számlát lakáseladás adóalap költségeinek levonásához?

Figyelt kérdés

Vettem egy lakást, amin felújításokat szeretnék csinálni, amiket számlával igazolva a későbbi eladás során le lehet vonni az adóalapból.

Kell a név és cím amire szól a számla, a saját nevem az oké, de a cím mi legyen? Az ami a lakcímkártyámon van lakcímként bejegyezve? Vagy maga a felújítandó lakás címe attól függetlenül, hogy én oda nem vagyok bejelentkezve? Vagy a címet egyáltalán nem is nézik, csak a nevet (mert ugye közben a bejegyzett lakcímem akár változhatna is)?


2023. júl. 26. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem az érintett ingatlan címe ugrik be. Én odakérném, nekem az a logikus megoldás.
2023. júl. 27. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De pl. az adásvételihez az ügyvéd által adott számlát is az új ingatlan címére kellett volna kérni?
2023. júl. 27. 07:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen.

Ha veszek egy ingatlant, akkor nyilván oda még nem vagyok bejelentkezve, tehát az éppen aktuális címre kéri az ember "szokás" szerint a számlát. Kötődik az ügylethez? Igen, tehát a vele kapcsolatos bevételeddel szemben is elszámolhatod a számlán szereplő címtől függetlenül.

2023. júl. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!