Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adózás hosszútávú befektetésné...

Adózás hosszútávú befektetésnél Trading212 brókernél?

Figyelt kérdés

Hosszútávú befektetésnél mikre kell figyelni a Trading212-nél?

Elkezdtem hosszútávra részvényeket, etf-eket vásárolni, viszont nem gondoltam bele az adózásba. Tegyük fel, ha 5 évig csak tartom és veszem őket, hogyan működik az adózás, mit kell tenni? Ha mondjuk évekkel később szeretnék valamennyi profitot kivenni, mikre kell figyelni? Simán kivehetem ha adóztam minden év végén? Kell egyáltalán adózni? Minden év végén adóbevallás? Kezdő vagyok, előre is köszönöm a válaszokat.



2023. aug. 23. 14:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg TBSZ számlában kéne gondolkozni? Mennyivel éri meg jobban az adózás végett? Mi a különbség?
2023. aug. 23. 14:32
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Adózni csak a lezárt (eladott) pozíciók nyeresége után kell. Tehát ha most évekig csak veszel, és nem adsz el semmit, akkor nincs adófizetési kötelezettséged.
2023. aug. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. azt esetleg tudod, hogy mennyit kell adózni, vagy hogy mik a mostani erre vonatkozó szabályok?
2023. aug. 23. 16:08
 4/7 anonim ***** válasza:
37%

Ha nem TBSZ-en tartod a befektetéseidet akkor a realizált hozamok, kamatok, osztalékok mind adóköteles jövedelmek. (15% szja ha magyar adóilletőségű vagy)


Az szja törvény szerint kamatjövedelemnek minősülő tételek pedig a szocho kötelezettség alá is esnek. (További 13%)


Ezen kívül ha vannak amerikai értékpapírjaid, amik forrásadó kötelezettséggel járnak akkor az is csökkenti a hozamodat.

2023. aug. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es jól összefoglalta, de ez 2024-től meg fog változni, hacsak addig nem írjuk újra alá a kettős adóztatásról szóló nyilatkozatot az usa-val, mivel már tavaly felmondták velünk. Ha semmi sem változik, nagyon ugy néz ki a dolog, hogy az usa-ba is kell majd adózni, de ezt az adót a bróker valszeg automatikusan le fogja vonni.
2023. aug. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

@5


Csak az osztalékra vonatkozik a kettős adózás.


A 15% SZJA változatlan marad.

2023. aug. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

@6 Igen, de mivel a kérdező hosszútávú befektetésről kérdezett, ezért úgy gondoltam, hogy az osztalékok is jelentősen hozzá fognak járulni a passzív jövedelméhez, főleg hosszútávon.

De igaz, ha nem osztalékfizető etf/részvényeket vesz a kérdező, ez az adótípus nem befolyásolja a profitját.

2023. aug. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!