Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nincsen munkahelyem, de...

Ha nincsen munkahelyem, de tegyük fel hogy mondjuk 10 számláról érkezne 100.000 forint egyesével (összesen 1 millió forint) minden hónapban, az után kell adózni?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha ismerősök tartanak el, de én nem dolgozok, csak utalnak nekem ennyi pénzt, ez már egy nagyobb összeg, ez után kell-e adózni?
2023. aug. 28. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az összeg nagysága dönti el alapesetben az adózást. Inkább az a kérdés, hogy milyen jogcímen kapod azt. Ha csak random ismerősök adják neked ezt, akkor ajándékozási illetéket kellene fizetned.
2023. aug. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretnék ilyen barátokat.
2023. aug. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hájaaa ***** válasza:
100%
Ha ez rendszeres, akkor azért elkell vele számolnod és kérdések fognak jönni a navtól.
2023. aug. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is szeretnék ilyen "barátokat". Itt a hangsúly az idézőjelen van.


Elgondolkodtam, hogy vajon milyen "munka" lehet az, ahol 10 barát utal havi 100000,-Ft-ot? :P

2023. aug. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nem az összeg nagysága dönti el alapesetben az adózást. Inkább az a kérdés, hogy milyen jogcímen kapod azt."


Ha mindenféle ellenszolgáltatás és visszafizetési kötelezettség nélkül kapod azt, akkor az ajándéknak minősül. A magánszemélyek közötti ajándékozás SZJA-mentes, viszont ajándékozási illeték-fizetési kötelezettség keletkezhet általa. Az illetéket alapból a megajándékozottnak kell megfizetnie, és az ügylet dátumától számított 30 napon belül be kell jelentenie a NAV-hoz az illeték kivetése céljából.

Megajándékozottanként évi 150 ezer forintnak megfelelő összeget nem kell bejelenteni. Úgy összesen 150 ezer forintnak megfelelő összeget. Tehát nem tételenként...


Ha nem ajándékozásról van szó, akkor fontos kérdés, hogy mégis milyen jogcímen kapsz ilyen összegeket.

2023. aug. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ez csak Magyarországon van így? Tegyük fel hogy egyszer nyerek a lottón, vagy gazdag leszek, úgy döntök hogy a családomat támogatom minden hónapban 25 millió forinttal mert miért ne, akkor ezt nem tehetem meg?
2023. aug. 29. 00:44
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

De megteheted, csak a megajándékozott számoljon az ajándékozási illeték-fizetési kötelezettséggel.

Ha egyenesági rokonnak, vagy testvérnek, házastársnak ajándékozol, akkor az mentes az ajándékozási illeték alól. Ha másnak, akkor az nem mentes.


"És ez csak Magyarországon van így? "

Magyarországon így van. Más országok jogszabályait erre vonatkozóan nem ismerem.

2023. aug. 29. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!