Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol látom azt hogy a munkaadó...

Hol látom azt hogy a munkaadó érvenyesitette-e a rehabilitaciós hozzájárulási kedvezményt utánnam?

Figyelt kérdés

A munkáltató mentesülhet a rehabilitációs hozzájárulás megfizetése alól. Akkor... ha


A 2011. évi CXCI. törvény (Mmtv.) alapján a 25 főnél több munkavállalót foglalkoztató munkáltatónál a munkavállalók 5 %-ának megváltozott munkaképességű személynek kell lennie (ez a kötelező foglalkoztatási szint.)


Hol latom hogyan tudom megy hogy ezt ervényesítette e a nunkaadó?



2023. szept. 5. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Sejtheted, ha elkérte a róla szóló határozatot tőled és lefénymásolta, valamint rávezette a másolatra, hogy a kedvezmény érvényesítése miatt tette mindezt.


A többi dologról nyilván nem fogsz tudni, hiszen valójában nincs közöd hozzá. Az a munkáltató nyilvántartásából derül csak ki, amibe neked betekintési jogod nincs, hiszen ez a kedvezmény őt illeti - általad - nem pedig téged.

2023. szept. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de megis tudnom kéne erről mert fizetni meg nem akar. Valahol ennek látszodnia kell. Nem tudom hogy milyen dokut adtam neki oda, valójában én jeleztem ezt csak, mert nem volt ez erdekes nekik
2023. szept. 5. 22:25
 3/9 anonim ***** válasza:

"Ezt értem, de megis tudnom kéne erről mert fizetni meg nem akar."


A két dolognak semmi köze egymáshoz. Ha nem fizet, attól még jogosult lehet általad kedvezményre. A két dolog nem zárja ki egymást.


Ha nem fizeti a munkabéred, akkor a kormányhivatalokban találod a munkaügyi hatóságokat. Ott kell panaszt tenni, mivel ők az illetékesek ilyen ügyben.

2023. szept. 6. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem érted mire gondolok. Ugyanis a munkabér egy részét állja az állam. Persze nem konkrétan. Ha a büntetést nem kell a munkáltatónak kifizetnie, akkor az neki pluszként jelentkezik. Azt az összeget tudja a munkavállalóra forditani. Ílyen értelemben az allamtól kapott ingyen pénzt tudja a munkavállalóra forditani. Azt hogy nem fizet átvitt értelemben kell érteni. Fizet de nem annyit. Tehát felveszi ugyan a támogatast de nem forditja a munkaadóra. Példakeppen kap 500e Ft ot az államtól de a munkasnak csak 100e Ft-ot ad belőle. Azt hiszem igy vilagos. Semmi köze ennek a munkaügyi központhoz. Azt viszont igen is tudni kell hogy megkapja e az 500e Ft tamogatást, vagy nem.
2023. szept. 6. 16:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem te nem érted.

Ez egy támogatás a munkáltatónak. Nem felveszi a támogatás összegét, hanem nem kell megfizetnie a rehabilitációs hozzájárulást. Tehát nem kap az államtól pénzt, hanem a költségeivel spótol azzal, hogy rehabost foglalkoztat bizonyos létszámban.


Drága Bogár!

Azt a költséget, amit egy munkáltató megspórol valamilyen kedvezmény által, nem feltétlen köteles a munkavállalóira fordítani. Lehet, hogy visszaforgatja a vállalkozásába, hogy fejleszteni tudja azt. Miből gondoltad, hogy a megspórolt összeg jár neked?


A rehabbal kapcsolatos kedvezmények (nem támogatás, tehát kifizetés nincs vele kapcsolatban az állam részéről, hanem a befizetést nem várják el a munkáltatótól) nem téged illetnek, hanem a munkáltatót. Célja, hogy ezzel ösztönözze a munkáltatókat arra, hogy minél több rehabos munkavállalójuk legyen. Az ösztönzi rossz szó erre, inkább azt mondanám, hogy rákényszeríti. Ha nem teljesíti a "fejkvótát", akkor fizet az államnak, mint a katonatiszt. Ha teljesíti, akkor nem fizet.


Helytelen az eszmefuttatásod...


"Semmi köze ennek a munkaügyi központhoz."

Senki nem említette a munkaügyi központot. Én munkaügyi hatóságot írtam arra az esetre, ha jogsértés ér téged. Például nem kapod meg a fizetésed.

2023. szept. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
En ertem a te érvelésedet tökeletesen. Te a munkaadói oldalt nézed. Teljes mértékben minden lehetőseget kihasználni. Az buntetessel van a munkaadó kényszeritve arra hogy alkalmazzon rehabost. Aztan hogy a rehabos esetleg fillérekért dolgozik az már persze senkit nem erdekel. Te ezt pontosan igy gondolod. En viszont nem.
2023. szept. 7. 18:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Miből vezeted azt le, hogy én ezt így gondolom? Kérdeztél valamit, én válaszoltam. Az, hogy a válasz nem az érdekedet szolgálja, arról sem én, sem más nem tehet. Te sem.

Semmiféle munkáltatói oldalt nem képviselek és dolgozóit sem. Leírtam, hogy mi a pálya. Próbáljál meg nem megsértődni érte. Köszi.

2023. szept. 8. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Dehogy, nincs sértődés!
2023. szept. 8. 10:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Remek...
2023. szept. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!