Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Eladhatom-e a saját használt...

Eladhatom-e a saját használt termékem a KFT-m "árnyékában"?

Figyelt kérdés

Nem találtam jobb címet, de legalább figyelemfelkeltő. Van egy webshopom, amiben a saját KFT-m keretein belül új termékeket árulok, viszont vannak használt dolgaim is, ezeket magánemberként szereztem be anno. Mondhatom-e azt egy vevőnek, aki pl. a webshopot hívja fel (és használtat keres), hogy a boltban nincs, de magánszemélyként tudok neki segíteni?

Tehát közlöm vele nyíltan, hogy cégként nem tudom kiszolgálni, de magánszemélyként, számla nélkül fel tudom adni a saját termékem?

Nyilván az éves adómentes használt termék eladás keretein belül vagyok, nem nagy értékű dolgok, de szeretném ennek a jogi/adóügyi hátterét tisztán látni.



2023. szept. 6. 11:28
 1/8 A kérdező kommentje:
S mielőtt a napi trollok rámsütik, nem célom az adóelkerülés (ha az lenne, meg se kérdezném), a KFT forgalma nagyságrendekkel meghaladja a szóban forgó használt értékesítést, viszont szeretném kiszórni a használt cuccaimat és ez egyébként egy kínálkozó, jó alkalom.
2023. szept. 6. 11:29
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Most komolyan az a kérdés, hogy eladhatod-e a használt dolgaidat, ha van egy kft-d? Mert ha igen, akkor ezt a kérdést Te sem gondolhatod komolyan?
2023. szept. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2 nem, nem az a kerdes, hogy eladhatom-e ugy altalanossagban, hanem ha felhivja valaki a webshop hivatalos szamat, vagy bejon hozzank mint BOLT, akkor mondhatom-e neki, hogy a bolt keszletebol nem tudom kiszolgalni, de maganszemelykent tudok neki adni szamla nelkul.


tehat ha pl egy NAV ellenor jon be ezzel a keressel, mennyire fog megperecelni, ha a boltban a sajat cuccomat adom el neki. igy mar ertheto?


nem szeretnem azt a latszatot kelteni, hogy a boltban szamla nelkul ertekesitek (pl a bolt keszletet), nem is ez tortenik - ezert kerdezem, hogy tudom ezt szepen es jogilag lefedve megoldani?


ha tulkombinalom bocs, de inkabb kerdezek, mint birsagoljanak.

2023. szept. 6. 12:21
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
Azt mondhatsz amir csak akarsz. Teljes szólásszabadság van.
2023. szept. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem tenném. Pontosan abból az okból nem, ami számodra is érezhetően aggályos.


Ne keverjük bele a magánt a cégesbe. Azt külön kezeljük, külön területen úgy, hogy még a gyanú árnyéka se vetülhessen ránk. Abból nem lehet baj, minden másból igen.

2023. szept. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"de magánszemélyként, számla nélkül fel tudom adni a saját termékem?"

Reklámozhatod magad.


Nyilván olyan dolgot nem teszünk például, hogy egy ruházati bolt készlete közé betesszük a saját megunt, kimosott ruhánkat, hogy el tudjuk adni.


De ha csak jelzed az érdeklődőnek, hogy privátban neked van olyan, amire neki szüksége van, az nem bűn. "Bolton" kívül pedig megegyeztek.

2023. szept. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os

"De ha csak jelzed az érdeklődőnek, hogy privátban neked van olyan, amire neki szüksége van, az nem bűn. "Bolton" kívül pedig megegyeztek."

koszonom, ez irja le pontosan a helyzetet.

2023. szept. 6. 22:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezzel azért óvatosan, adatvédelmi probléma lehet belőle, hiszen a vevő csak a KFT-vel vette fel a kapcsolatot, csak számára adta meg az elérhetőségét, nem pedig a magánszemély tulaj részére, akik jogilag teljesen más személy. Szóval a cég nevében kell jelezni az érdeklődőnek, hogy a cégnek ugyan nincs, de tudok egy magánszemélyt ajánlani. És ha belemegy, akkor lehet tovább, így elkerülhető a GDPR büntetés.
2023. szept. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!