Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi ez a sok kamu ügyvéd meg...

Mi ez a sok kamu ügyvéd meg doktor a tiktokon és miért hazudoznak ilyen sokat?

Figyelt kérdés

Mostanság nagyon sok ilyenbe futol bele pl hogy 4 gyermekes anyukának a munkahelyén a brutto 300 ezer az nettó 300 ezer mert adómentes. Ez bullshit mert nem így van. Mi 4en vagyunk édesanyámnak és ugyan úgy vonják tőle a tb járulékot meg ilyenek annyi hogy a szja-t (15%) nem vonják le a fizetéséből.


A másik hogy az átalányadózóknak egyéni vállalkozó ként lehetősége van a benzint elszámolni 500km/h-ig. Ez is bullshit mert én e.v vagyok átalányadózással megkérdeztem a könyvelőmet és elmondta hogy átalányadósként nem szabad költséget elszámolni, az az átalányadó lényege, hogy nem tételes az elszámolás.


És egy csomoán kommentelik hogy nem igaz meg átverés és ott próbálják győzködni az embert hogy de mégis igaz. Nem értem mi értelme van ennek hogy teljesen megvezetik az embert.



2023. szept. 17. 10:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírás hibáért telefonról írtam.
2023. szept. 17. 10:33
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Biztosan fizetik őket, hogy tolják a fidernyák propagandát.
2023. szept. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Hogy kell érteni ezt az 500km/h benzin elszámolást? Amit ekkora sebességnél fogyaszt csak azt lehet, de ha én csak 80km/h-val megyek mert nincs olyan autóm ami 500-zal megy akkor már nem?
2023. szept. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
500km/hó :) de látom értelmes választ nem tudsz adni :D
2023. szept. 17. 10:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj ezerrel vergődniük a nyomorultaknak hogy összevakarják tiktokkerkedésből a havi parizerre valót.
2023. szept. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Az első példád amúgy igaz is lehet. Ha az anya veszi igénybe a családi adókedvezményt, akkor simán lehet a br 300e nettó 300e. Ehhez persze kell, hogy legalább 3 gyerek után még legyen jogosult családi pótlékra. Ekkor a tbj-ből tudja érvényesíteni.
2023. szept. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!