Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez a tevékenység meghaladná...

Ez a tevékenység meghaladná az évi 12 milliós alanyi adómentesség értékhatárát?

Figyelt kérdés
Veszek magánszemélyektől számítógép alkatrészeket mondjuk 230.000 Ft értékben, majd eladom az ezekből épített gépet 260.000 Ft-ért. Ezt egy hónapban 4x, vagyis a bevétel a tárgyhónapra 1.040.000 Ft, a profit pedig 120.000 Ft. Ha ez így megy egész évben, akkor a bevétel átlépi a 12 milliós értékhatárt, amikor még a magánszemély vásárlóknak AAM számlát tudok kiállítani. Ez a gondolatmenet helyes? Azért mert átlépném a havi 1 milliós bevételt, amiből a profitom csak 120.000 Ft ebben az esetben, akkor is 27%-os áfás számlát kéne kiállítanom? Így a gépek eladhatatlanná válnának az áfa miatt. Hardveraprón sokan csinálják ezt, legalább 10 db gépet árulnak, átlépik biztosan az 1 milliós értékhatárt, viszont nem adnak áfás számlát. Ez hogyan lehetséges?

nov. 18. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
alapból számlát se adnak. sokszor vásároltam hardveraprón. 1x se kaptam számlát.
nov. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem, hirdet az ember vagy 15 gépet, látszik, hogy üzletszerűen csinálja, és nem ad számlát?
nov. 18. 21:50
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Mivel a vásárolt alkatrészekre nem lesz számlád, így az adóköteles beveteled 1.040.000 Ft lesz minden hónapban.


Biztos megéri ez neked? 🤔

nov. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez a tevékenység önmagában nem tartozik bele az adómentesség körébe, első forinttól adóköteles lenne...
nov. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Már miért ne végezhetné alanyi adómentesen? Ugyanúgy kérhet számlát a vásárolt anyagról..
nov. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
4-esnek fogalma sincs róla, mi az alanyi adómentesség
nov. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező van főállásod vagy nappalis hallgatói jogviszonyod?
nov. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nappalis diák vagyok
nov. 19. 23:26
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor szinte biztos, hogy átalányadó a megoldás.


Beszélj egy könyvelővel!

nov. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!