Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyire nézik pontosan az...

Mennyire nézik pontosan az illeték fizetésnél hogy egy másik ingatlant adok el?

Figyelt kérdés

Múlt évben vettem November elején. És most fogom eladni a másik házat.

Illetékcsökkentés akkor van ha eladtam már az utóbbi 3 évben vagy ezt követő éven belül eladom a lakásom.


nov. 24. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Magánszemély vagyonszerző esetén az illeték alapja lakástulajdonok vásárlásakor, ha a vevő a másik lakástulajdonát a vásárlását megelőző 3 éven belül vagy a vásárlást követő 1 éven belül eladja, a vásárolt és az eladott lakástulajdon – terhekkel nem csökkentett – forgalmi

értékének különbözete.


Ha a vevő a vásárlást megelőző 3 éven belül vagy a vásárlást követő 1

éven belül több lakástulajdont vásárol, illetve értékesít, akkor az illeték alapját képező értékkülönbözet megállapításánál minden egyes lakásvásárlással szemben a szerzést közvetlenül megelőző vagy követő – a fizetésre kötelezett számára kedvezőbb illetékalapot eredményező – egyetlen értékesítést lehet figyelembe venni.


Mennyire nézik? Nyilván betartják és betartatják a törvényben foglaltakat.

nov. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen azt értem. Csak pont 365napot néznek?

Abból kicsúsztam sajnos.

nov. 24. 17:07
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Illetékfizetési kötelezettség azzal a nappal keletkezik, amikor az arra irányuló szerződést megkötik.


Ismerve a határidők számítását, én a következőt mondom:

Az "1 éven belül" határidő az ugyanazt a napot jelöli a következő/megelőző évre, mivel nem azt írja a törvény, hogy 365 napon belül, hanem évet ír. Ilyenkor mindig az azonos napot kell érteni alatta.


Tehát ha valaki vételkor a szerződést megkötötte 2022. december 18-án, akkor a 2023. december 18-án kelteződött eladási szerződés alapján az illetékedvezmény még érvényesíthető. A 2023. december 19. napján kelteződött esetén már nem, hiszen az 1 éves időintervallumból az már kiesik. Pont egy nappal...

nov. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!